Pihatappelut

Lassilassa, Kaupinmäenpolku 10:n talonyhtiössä jo 3 vuotta harrastetaan rasistista kiusaamista. Jos joku yrittää jotakin istuuttaa sitten revitään aina kukkien päitä, oksia, kokonaisia pensaita pois. Eräs eläkeläinen on näköjään katelias, että joku muukin voisi jotakin kauniista istuutttaa. Kukaan tavallisesti ei teke mitään pihansa eteen, mutta jos joku yrittää vapaaehtoisesti jotakin tehdä, sitten mennään koko yhtiöllä tuhomaan. Tuo on näköjään suomalainen tapa.
6108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sinä hoono soomi kirjoitta,sinä mennä opiskelema lisä suomikieltä,sinusta ei ikinä tule suomilaista,istuta kukkasi omalle maalle.

Äänestä

Se on meidän viestimme teille.

Äänestä

Jep. Suomalaiset on idiootteja. Se tulee geeniperimästä.

Äänestä

Ei tarinassa ole mitään rasismia vaan ILKIVALTAA. Hoito kuuluu poliisille, joka tuskin tulee paikalle. Kuinka moni astuu nurmikolle vaikka olisi kyltti ÄLÄ TALLAA NURMIKKOA???

Lassila on B-luokan aluetta, kuten moni muukin lähiö. Oli jo ennen tätä maahanmuutto kiimaa iahan hirvee mesta.

Äänestä

Mustiaiset ovat kuin epätoivottuja muurahaisia asunnossa.

Äänestä

En määkään diggaa näit hihhuleita, kun niitten tavat on järjettömiä ja taas suomen yleiset tavat ei heille kelpaa. Jos sanot niille kauniisti se ei toimi ja huudat niille tuhmia se ei toimi. Ainoa 100% tehoava juttu on MUUTTAA pois sellaseen kohteeseen, jossa on vain valtaväestön edustajia. Mul ei olis mitään tätä sakkii vastaa, jos eivät itse PROVOSOISI asioita vaan matkisivat miten muut toimii ja tekisivät samoin.

Uusin mulkkuus on: Ajetaan auto suojatietä pitkin asunnon parkun kohalle ja suoritetaan kommunikaatio HUUTAMALLA. Autoa ei siis ajeta parkkiin ja KÄVELLÄ kylään. Tänään pikkasen satoi ja siinä olisi tietty voinnut kastua.

Kun joskus olen aiheesta kommukoinnut tämän porukan kanssa, he eivät tee mitään väärin, eikä koskaan metelöy tai muuten toimi häiritsevästi. Perheen äiti ei myöskään ole paennut väkivaltaa ulos ja lapsia ei ole ajettu pihalle, ISIN raivotessa. Ulkoovea ei suljeta, ei edes oman asunnon ovea ja tästä ei tule meteliä rappuun. Ilmeisesti porukka elää täysin omassa paratiisissa, jossa ei VALKOISET ole häiritsemässä omituisia tiittejä. Huipuksi, kun on häiritty koko rappua puotaan valkoinen kaapu ja ajellaan rukoilemaan päivittäin. Ollaan niin uskovaista vaikka perheväkivalta on lievä ilmaisu heidän touhuumiseen. Hakatkoon toisiaan aivan vapaasti.

Samaa helvetin porukkaa kiima polliitikot tahtoo lisään maahhan "töihin", kuitenkin suomalaisia menetti taas lähemmäs 50 tuhatta työpaikkaa. Tämä 50 tuhatta IHMISTÄ varmaan riittää hyvin töihin ja osaavat jo SUOMEA luku/kirjotus. TUlis siis halvemmaksikin käyttää omaa reserviä, kun tuoda maahan työttömiä lisään.

Jyrki Katainen voisi ottaa kotiinsa aluksi YHDEN perheen täyshoitoon ja kertoa sitten miten on hommat menneet. Saattais olla, et Jyrki asuiskin hotellissa ja maksaa RAHAA perheelle, jotta olisvat pois silmistä. Sama homma joka ministerille! Miettii sitten kantojaan uudelleen, kun oma koti on sotkettu ja rikottu. Silti valittamista riittäisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lassilassa, kirjoitti:

Lassilassa, Kaupinmäenpolku 10:n talonyhtiössä jo 3 vuotta harrastetaan rasistista kiusaamista. Jos joku yrittää jotakin istuuttaa sitten revitään aina kukkien päitä, oksia, kokonaisia pensaita pois. Eräs eläkeläinen on näköjään katelias, että joku muukin voisi jotakin kauniista istuutttaa. Kukaan tavallisesti ei teke mitään pihansa eteen, mutta jos joku yrittää vapaaehtoisesti jotakin tehdä, sitten mennään koko yhtiöllä tuhomaan. Tuo on näköjään suomalainen tapa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu