Moota pois

Moota pois soomalaine rasisti! Tama olla uusi somalimaa! Soomalaine moota pois. Jattaa rahat tosin meille ja lehmat ja vuohet.
168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minunkin puolesta suomalaiset voisivat muutta suomesta pois. Ihan liikaa joutuu suomalaisista kärsimään tavallinen suomalainen Suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ali Kawala kirjoitti:

Moota pois soomalaine rasisti! Tama olla uusi somalimaa! Soomalaine moota pois. Jattaa rahat tosin meille ja lehmat ja vuohet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu