Mihin Minkki-Mari on kadonnut?

KEPU kärsi eduskuntavaaleissa veret seisauttaneen rökäletappion. Tappion pääarkkitehti oli Minkki-Mari Kiviniemi.

Mihin lienee Minkki-Mari kadonnut? Hänen rumaa pärstäänsä ei onneksi ole enään tarvinnut katsella päivästä toiseen tv:ssä, mutta pitäisi hänen sentään hoitaa virkatehtäviään.

Minkki-Marihan on edelleen toimitusministeriön pääministeri, asuu pääministerin virka-asunnossa ja nostaa pääministerin palkkaa. Jos hommat eivät maistu ja kalja vain maistuu, hänet pitäisi häätää Kesärannasta ja ottaa pois pääministerin palkka.
37156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Joko siellä töölön TERASSILLA tai paikallisen AA:n kokouksessa:)

Äänestä

riittää tuota kaunapaskaa jakaa muillekkin :)

Sehän onkin ollut ainoa hommasi viimeiset kahdeksan vuotta. Kurjan elämäsi ainoa sisältö?

Millä aiot sen nyt täyttää, kun saadaan Kataisen punikkihallitus?

Eikö muuten olekkin mukava ylimääräinen palkkio Marille vaalien päätteeksi. Voi keskittyä kansanedustajan työhönsä pääministeripalkalla ilman turhia paineita ;))

Äänestä

Kiviniemen johdolla Keskusta piti vaalilupauksesa, mutta mitä teki Jutta!!!!

Jutasta tuli takinkäännön maailmanennätyspissis.
Lapsia pelotellaan: joudut helvettiin tai SDP:n jäsenensi, jos valehtelet kuin Urpilainen.

Äänestä
  • naamasta tulisi seuraava valtiovarainministeri ;)))

    Saataisiin nauraa kippurassa selkäkeikkanauruja seuraavat kolme vuotta.

    Äänestä

  • Myös kaikenlainen "positiivinen Erityiskohtelu" kantaväestön kustannuksella lopetettava.. Kaikkien oltava oikeasti samalla lähtöviivalla.. Eikä johonkiin vähemmistöön kuuluminen saa tuoda lisäetua muiden kustannuksella!! Tuota posit** erityiskohtelua harjoittaa esim työnantajani Helsingin Kaupunki sekä pääkaupunkiseudun bussiyhtiöt !!

    Äänestä

Tuota se entisten valtapuolueiden Persujen pelko teettää.

Äänestä

On se kiva kun kepulit täällä haukkuu kaikkia ja kaikkea jopa ihan itseäänkin joten voiko tollommasta porukasta olla kyse:))

No mut vihjeen kuulin että ois siellä AA:ssa paapan kans :)

Äänestä

Juttako?

Äänestä
  • On mennyt viikkokaupalla illat pitkiksi. Jyrki juottaa urakalla ja vonkaa perää...

    Heinäluoman muija käy kuumana, kun klanilla menee yöt Jutan tavaran vahtimiseen.

    Äänestä

  • Jutta, Jutta kirjoitti:

    On mennyt viikkokaupalla illat pitkiksi. Jyrki juottaa urakalla ja vonkaa perää...

    Heinäluoman muija käy kuumana, kun klanilla menee yöt Jutan tavaran vahtimiseen.

    eix kepulit muuta keksi?? onnetonta porukkaa!!

    Jutta Jyrki ja Heinäluoma on näkynyt teevees joka päivä, mutta kysmys kuuluukin että missä on minnki-mari??

    Äänestä

Politiikka on kompromissien tekoa. Jos kukaan ei koskaan tekisi yhtäkään kopromissia, ei poliitikkoja edes tarvittaisi - puolueet sopisivat vain ohjelmansa, jota sitten neljä vuotta pilkulleen noudatettaisiin. Järjen käyttämistä varten edustajat on eduskuntaan valittukin. Ei joka asiasta voi tehdä päätöstä etukäteen. Vaikka jotkut niin näyttää luulevankin...

Äänestä

Naurattaa niin pirusti kun keskustan ylimielinen epäkeskonaama on tehnyt Jarmo Korhoset ja piileskelee perunakuopassa. Hoh,hoh,hoooooooooo Kapi ei pääse irvailemaan Kiviniemelle, Kiviniemi on piilossa.

Äänestä
  • No siellä perunakuopas on tilaa ku korhoska jako potut pois, kai siellä on kohta kaikki muutkin kepun jämät:))

    Äänestä

Jutta on valehtelijoiden ykkönen.

Äänestä
  • Tyhmäkin saa olla, jos ei täysi valehteleva demari.

    Äänestä

minkki-mari nähty viimeksi konttaamassa Töölöntorin reunalla... matkalla kai seuraavalle terassille:))

Äänestä
  • Ai-jai-jai! On siis taas alkanut kalja maistua...
    Olihan Minkki-Marista niitä juopottelukuvia jo viime vuodeltakin, mutta ikävä juttu, jos homma on lähtenyt kokonaan lapasesta.

    Äänestä

  • N.N. kirjoitti:

    Ai-jai-jai! On siis taas alkanut kalja maistua...
    Olihan Minkki-Marista niitä juopottelukuvia jo viime vuodeltakin, mutta ikävä juttu, jos homma on lähtenyt kokonaan lapasesta.

    Se lähti lapasesta ja tiilikainen "hoitaa" nyt kepu pappa-laanisen kans.. mut toivotaan että mari nousee sieltä katuojasta.. löytää ehkä hengellisen johdatuksen ja siirty KD:n.

    Äänestä

  • .

    City-kepulaisen ja maalaiskepulaisen ero on siinä että citykepulainen vetäytyy terassille kun taas maalaiskepulainen vetäytyy uunin pankolle punomaan uusia juonia

    .

    Äänestä

Kyllä Minkki-Marilla asiaa olisi, jos vain joku ehtisi kysyä. Hallitusneuvotteluista raportoiminen vie toimittajien ajan ja silloin ei ehdi kepun perään juoksemaan. Ex-kepuministerien rintamalla on muutenkin aika hiljaista, mitä nyt Mauri ja Turkki-Sirkka jakelevat lausuntojaan. Kiinnostuuko niistä sitten kukaan onkin jo toinen juttu.

Äänestä

No nyt se minkki-mari konttaa seuraavalle terassille tollanen rupunen koin syömö turkki vinos:)

Äänestä
  • Meikit valuneena naamalle... :)

    Äänestä

Onko Känällä alkanut menkut, vaihdevuodet vai kolkutteleeko Vanha Kehno jo ovella. Jokin merkittävä käännös kuitenkin tekstistä päätellen on tosiasia.

Äänestä

Minkki-Mari hoitaa vielä nimellisesti virkaansa ja nostaa korkeaa palkkaansa. Onneksi palkka juoksee, vaikka työt seisoo. Saattaa vielä kesäkuunkin pääministerinpalkka mennä Marin fikkaan.

Ennen vanhaan oli niin, että se joka oli tietyn kalenterikuun 4. päivä tehtävässä saa koko kuun palkan. Jos sama sääntö pätee valtiolla vieläkin, niin se porukka, joka on virallisesti vallassa 4.6.2011 (eli "vanha" hallitus) nostaa myös kesäkuun palkan itselleen.

Mahdollisesti aikaansaatava "uusi" hallitus saa ensimmäisen kerran ministerin palkkaa vasta heinäkuussa.

Äänestä

Pekkarinenkin syyttelee tänään Hesarissa Kiviniemeä Kepun kaikkien aikojen pahimmasta vaalitappiosta. Agraaripuolue kutistui kertaheitolla suurimmasta puolueesta pienimmäksi oppositiopuolueeksi.

Äänestä
  • Minkkistä ottaa sen verran pattiin, että hän ei halua näyttää jo turvonnutta olemustaan julkisesti.

    Äänestä

Kiviniemi on säilyttänyt tyyllikyydensä ja pitänyt sanansa. Oppositiossa seurataa Jutan ja Jyrkin "hallitusneuvotteluita".

Vaikealta näyttä olevan valehtelevalla laardin täyttämällä verkkosukalla.

Äänestä

Minkki miettii uusia konnuuksia. Ehkä hän alkaa päätoimisesti Turkistuottajien hommiin.

Äänestä

Mari suunnittelee loikkaamistaan kokoomukseen.

Äänestä
  • Löyty Säätytalon pöydän alta sammuneena :)

    Äänestä

  • elämä on kirjoitti:

    Löyty Säätytalon pöydän alta sammuneena :)

    Voi ressukkaa...

    Äänestä

Sen siitä saa kun sitä keskikaljaa kittaa aamusta lähtien:)

Äänestä

Voi voi, katso Jutan ulkomuotoa. Siinä on mennyt enmmänkin, Jutta kun on noin rappetuneeksi päässyt.

Äänestä
  • Jutta on paljon freessimpi ja kauniimpi kuin joku minkkibroileri.
    Mutta sitähän ei kepuli huomaa kun ei koskaan naista saa:)))

    Äänestä

  • u.k.k-k.g.b kirjoitti:

    Jutta on paljon freessimpi ja kauniimpi kuin joku minkkibroileri.
    Mutta sitähän ei kepuli huomaa kun ei koskaan naista saa:)))

    Vai oliko se nyt KALJASIEPPO vai KALJAJUOPPO!!!

    Äänestä

Hallitusneuvottelujen pitäisi olla käynnissä, mutta Minkki-Mari vain kiertää terasseita. Pääministerin tehtävätkin hän laiminlyö.

Miksi näin?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vehhapulla kirjoitti:

KEPU kärsi eduskuntavaaleissa veret seisauttaneen rökäletappion. Tappion pääarkkitehti oli Minkki-Mari Kiviniemi.

Mihin lienee Minkki-Mari kadonnut? Hänen rumaa pärstäänsä ei onneksi ole enään tarvinnut katsella päivästä toiseen tv:ssä, mutta pitäisi hänen sentään hoitaa virkatehtäviään.

Minkki-Marihan on edelleen toimitusministeriön pääministeri, asuu pääministerin virka-asunnossa ja nostaa pääministerin palkkaa. Jos hommat eivät maistu ja kalja vain maistuu, hänet pitäisi häätää Kesärannasta ja ottaa pois pääministerin palkka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu