Persu-ukko varasti kaljatkin!

Ei taida kulua päivää ilman uusia rötöspaljastuksia. http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Hakkarainen muisti vielä yhden kaljavarkauden/1135266488647
1279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hakkarainen on suomen seuraava resitentti.

Äänestä

Raiskaaja perussuomalaisten vaaliveturina
"Matti Putkonen joutui eroamaan Maaseututyöväenliiton puheenjohtajan tehtävistä korkeimman oikeuden (KKO) antaman tuomion takia. Työsuhde päättyi 12. huhtikuuta 1990.

Putkonen tuomittiin saman vuoden helmikuussa kahdeksan kuukauden ehdolliseen vankeusrangaistukseen raiskauksesta, joka oli tapahtunut kaksi ja puolivuotta aiemmin.

Putkonen tuomittiin myös maksamaan korvauksia 10 000 markkaa sekä kuluja 2500 markkaa...."
Vakuutan, ettei vapauspuolueen riveissä tule ainakaan tietoisesti olemaan koskaan raiskaajaa missään tehtävässä.
Perussuomalaisilla ei näytä olevan nykyään enää mitään arvoja, eikä periaatteita.

Äänestä
  • http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Ammattiyhdistyslegenda Matti Putkonen erosi Sdpstä/1135259297471
    "Matti Putkonen oli Sdp:n jäsen yli 40 vuotta.

    Metallityöväen liiton viestintäpäällikkönä pitkään toiminut Matti Putkonen on eronnut Sosialidemokraattisesta puolueesta. Hänen mukaansa puolue on unohtanut aiemman keskeisen arvopohjansa eli teollisuustyön ja teollisuuden puolestapuhumisen. "

    Äänestä

Hänellä on sentään pokeria ilmoitella asiat, kuten hän ne näkee. Sitten kun tulee hirveätä kitinää, niin kehtaa jopa paljastaa loputkin.

Kuinka moni jokaisesta oikeasti tärkeästi kohusta on ilmoittanut "En kommentoi", "Odotan rikostutkimuksen valmistumista" "Kerron kyllä kaiken, kun sen aika on"?

Kaljavarkaus on mielestäni pientä, kun vertaa mitä kaikkea on saatu aikaiseksi ihan verorahoilla. Eli siis tarjoa poliitikolle kalja, niin ei ryöstä valtion kassasta itselleen lavaa.

Äänestä

Kaljavarkaus on lähinnä näpistystä. Ihmisen ruumiiseen kajoaminen seksuaalivietein sensijaan on rasittavan raskasta joka kansanedustajallekin.

Äänestä

Onko siinä persujen rötöslaumassa loppujen lopuksi yhtään viatonta henkilöä?

Äänestä
  • "Se kuka teistä on synnitön, heittäköön ensimmäisen kiven."

    Äänestä

Kaikissa muissa puolueissa onkin ainoastaan hurskaita pyhimyksiä, jotka ajavat vain kansan parhaaksi kaikki asiat!

Äänestä

Kuka hullu äänesti moista hampuusia ja rikollista?

Perussuomalaiset ovat roskasakkia!

Äänestä
  • kortit pöytään muista puolueista olevista kansanedustajista, eli kaikki tiedot, niin verrataan.

    Aloitat vaikka Kataisesta.

    Äänestä

Milloin on muut poliitikot käyneet kaljavarkaissa? Ja tuo kirkosta ryöstely on jo aivan törkeätä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


...ja tappeli! kirjoitti:

Ei taida kulua päivää ilman uusia rötöspaljastuksia. http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Hakkarainen muisti vielä yhden kaljavarkauden/1135266488647

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu