Jurri Oak Capitalin toimariksi

Pääomaturvattu

Huhu kertoi, että Jurri kyllästyi painamaan kauppaa Amoksella Afondon epäonnistujien piikkiin ja lähti Amokselta Oak Capitalin toimitusjohtaksi. Tietääkö kukaan onko tilanne aidosti noin? Kuvittelin itse, että Oakilla alkaa olemaan valojen sammuttelemisen aika pian edessä, mutta Jurri on sen verran kova jässikkä, että Oakista taitaa jo lähes kuolleeksi kuopattununa tuomittuna tulla jonkunnäköinen peluri ensimmäistä kertaa Suomenkin markkinoille.

5

312

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2238

      Starttaa kuulemma ensi viikolla. Oak saa ihan uuden vaihteen silmään. Juha taitaa kuitenkin olla koko tämä härmän maan kovin myyntitykki.

    • AONBONAMOSOAK

      Totta joka sana, Jurrista tuli Oakin toimari. Tosin vain neljäksi päiväksi koska ilmeisesti merkittävät yhteistyökumppanit kieltäytyivät yhteistyöstä ja se oli riittävä "henkilökohtainen syy" irtisanomiseen. Mistähän seuraavaksi pompahtaa aalloille? Elite etsii toimitusjohtajaa, sinne vain sotkemaan se putiikki.

    • tietoajos saaa

      siis Juha ei ole TJ??? ja miten Verkus eikö ole kanssa Oakia???

    • ex-affis

      Jurri aloittamassa kuulemma kokonaan omaa. Pistää millin omista rahoista alkuvaiheessa peliin, että voi hakea sipa-luapa, ja hakee pariakymmentä kaveria töihin. Tuosta voi jopa syntyä jotain, mikähän tulee olemaan yhtiön nimi?

      • Sopiva nimi

        Dokaalife.fi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11635
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8841
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      12
      4407
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      22
      3968
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3861
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3646
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      90
      3636
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      14
      3446
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3222
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2425
    Aihe