Drakmoja painetaan Rahapajalla jo täysillä. On siis ajan kysymys, koska se otetaan käyttöön.
Drakmoja painetaan jo
Rahapajalla
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Me ollaan kaikki pian miljardöörejä. Kreikka napsauttaa velat pois drakmaseteleillä. Drakmajunat tulee myös suomeen ja sossusta jaetaan drakmoja joilla suomalaiset voi vuorata asuinroskalaatikkonsa. Ikävä kyllä viimeiset suomen vessapaperitehtaatkin kaatuu kilpailussa.
Ehkä tämä on alka heräämiselle Eurounesta. Roskalainoja ja vieraita sotia on ainoastaan saatu - paitsi eurokeinottelijat.
Kreikka ei saa enää rahaa ja drakmaan siirtyminen on ainoa keino. Tällä rahoituksella on ostettu aikaa tämän järjestelyn aikaansaamiseksi
Mikäähn tälle teidän elämöinnillä on perimmäinen tarkoitus?
Mitä haette näillä typerillä apinakirjoituksilla?
Paraneeko teidän paha olo, vai tuntuuko, muuten tärkeältä, toistella samaa sontaa päivästä toiseen? Mihinkään ei johda, nämä teidän "keskustelut"
Yhtään järkiperäistä pohdintaa ei äkkiseltään löydy täältä, tuota turhaa höpitystä sitäkin enenmmän.
Näin ne väittää, että koneet käy täysillä.