Keskustan nuorisojärjestöt toimimattomia

Minun on todettava,jottei keskustan nuorisojärjestöt toimi,niin,kuin pitäisi.Nuorissa keskustapolitiikoissa ei ole sellaisia vahvoja persoonia ja politiikan osaajia,kuin matti Ruokola,Eino Uusitalo,Paavo Väyrynen ja Seppo Kääriäinen.
Nykyinen keskusta tuottaa vain Vanhasen ja Kaikkosen tapaisia luusereita,jotka jäävät kiinni sellaisesta,mistä eivät nämä vanhat jermut kärähtäneet.
Miten saisimme keskustanuorista parkkiintuneita valehtelijoita ja konnia,jotka eivät tuhraisi puolueen kuvaa ja jäisi kiinni helposti.
1453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Keskusta on nyt oppositiossa.
Silti pitää hallituksessa olla.
Punikit ja kokoomus ei saa mitään aikaiseksi.

Äänestä

Onko Juha Kajo ja mari Kiviniemi Hesanpavilla joraamassa pienessä pilsnerissä tänään?

Äänestä

Käy katsomassa ja kerro meille muillekin. Ota saman tien kuva Seiskalle.

Äänestä

Ylil evp vaan tumputtaa vuokraluukussaan sammaltiellä kateellisena.

Äänestä

Hoh,hoh,hoooooooo Kapi ei taju todellakaan, että miten heikosti kepussa menee.

Äänestä

Kepunuoret pyrkivät Saddam Husseinin oppiin, mutta eivät päässeet matkustamaan kun tilanne meni liian kireäksi. Saddam olisi voinut ehkä opettaa joitakin uusia likaisia temppuja jopa kepulaisille. Harmi, etteivät päässeet matkaan, olisihan ollut aina se mahdollisuus, että olisivat jääneet Saddamin palvelukseen.

Olisiko Persianlahden sodan alkamispäivästä tullut meille jo kolmas itsenäisyyspäivä?

Äänestä

Syyrian presidentti on lupautunut tulemaan keskustanuorten tupailtaan luonnoimaan aiheesta valta ja kuinka siitä pidetään kiinni.Toivottavasti nämä nuoret keskustatollot ottavat edes jotain opiksi,kun alan vahva ammattilainen ja keskusta-aatteen monitoimimies opastaa.

Äänestä
  • Kun kepu on nyt joutunut kiihtyvään syöksykierteeseen ja maa lähestyy, niin tuskin pyrkyrit enää liittyvät kepun nuorisosakkeihin. Poliittisen broilerin ura on miltei mahdoton, kun kepu uppoaa.

    Ilmeisesti perusujen nuorisoliike kokee nyt valtaisan buumin, kun 12 vuotta opiskelleet kepulaiset pyrkyrit ilmestyvät ovelle anelemaan sisäänpääsyä.

    Äänestä

Persuissa on tulevaisuus.Se on toki myönnettävä.Persuissa on sellaista vahvaa ja eteenpäin vievää henkeä,joka perustuu rehellisyyteen ja aatteeseen.Meidän keskustalaiset naate on perustunut valheeseen ja sitä on hoidettu,kuin uskontoa.

Äänestä

Eino Uusitaloa vielä tarvitaan.sehän on nyt selvää.Meidän keskustanuorten tavoite on saada Eikka taas puolueen sanansaattajaksi,niin silloin tieto on aina autenttistä.

Äänestä
  • Kepu voinee perustaa "IKINUORET KAULAPANTATSUHNAT" -perinnejärjestön 19. syyskuuta eli kepulaisten ja stalinistien omana itsenäisyyspäivänä.

    Äänestä

Hymy-Eikasta ja rauhanpulu-Ruokolasta, jalasmykki-väykystä ja uuniperuna-Matista tulevat oivat esimerkit ikinuorista kaulapantatsuhnista, eivätkä he ML-kepusta tähän lopu.

Ikinuoriin kaulapantatsuhniin liittyvät varmasti myös elossa olevat stalinistit. Yleisedistyksellisen nuorisojärjestön ohjelmaa on "näin naapurissa"-nostaligialähetysten kuuntelu, rauhanaseiden propagointi, neuvostoliitonkansantaloudensaavutustennäyttelyiden muistelu, sotaveteraanien pilkkaaminen ja uusien itsenäisyyspäivien ehdottaminen.

Äänestä

keskustan nuorisjärjestötkin sitten kapu-vaaria naurattaa.Hoh,hoo,hoooooooo.

Äänestä

mitä mitä eikä kepu lasten aivopesujärjestö vesaiset ole enään toiminnassa??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ylil evp kirjoitti:

Minun on todettava,jottei keskustan nuorisojärjestöt toimi,niin,kuin pitäisi.Nuorissa keskustapolitiikoissa ei ole sellaisia vahvoja persoonia ja politiikan osaajia,kuin matti Ruokola,Eino Uusitalo,Paavo Väyrynen ja Seppo Kääriäinen.
Nykyinen keskusta tuottaa vain Vanhasen ja Kaikkosen tapaisia luusereita,jotka jäävät kiinni sellaisesta,mistä eivät nämä vanhat jermut kärähtäneet.
Miten saisimme keskustanuorista parkkiintuneita valehtelijoita ja konnia,jotka eivät tuhraisi puolueen kuvaa ja jäisi kiinni helposti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu