Suomen Kommunistinen puolue SKP ei ole enää rekisteröity puolue, joten tämä keskustelupalsta tulisi poistaa. Ei muillakaan rekisteröitymättömillä ole palstaa.
SKP pois!
vaalit2011 on jo ohi
782
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ottaako päähän kun et pysty perustelemaan suame syyttömyyt talvisottaa?
hähääääää
Kyllä SKP tulee vielä takaisin, vaikka joutuukin nyt tekemään kannattajakorttien, eli 5000 nimeä vaativan kannatttajamäärän mulkaisen listan. SKP on puoluerekisterissä vielä tänä vuonna ja kannattajakorttien keräys aloitetaan kesäkuussa. Joten miksi tämä palsta pitäisi poistaa. SKP:tä tarvitaan nyt enemmän kuin koskaan. Vastavoimana oikeistolle ja heikolle vasemmistolle, joka on hylännyt sosialismin päämäärän. Ainoastaan vallankumouksellinen puolue eli SKP tulee vielä nousemaan.
Minkä vuoksi SKP:n pitäisi olla puoluerekisterissä?
Ettekö te kommunistit tunne marxin oppeja, joiden mukaan kommunistit saavuttavat tavoitteensa vain väkivaltaisesti kumoamalla vallassa olevan yhteiskuntajärjestyksen - eikä siihen tarvita puoluerekisteriä.
......................
Ei SKP:sta hätä häviä, helkkarissa! Miten puolue, jonka havaitsemiseen tarvitaan mikroskooppia, voisi vaikuttaa mihinkään? Se hyvä puoli asiassa on, ettei SKP saa aikaan myöskään mitään vahinkoa - ei vaikka kuinka koittaisivat. SKP:tä tarvitaan nyt vähemmän kuin koskaan. (ja ikinä sitä ei ole tarvittu)
Osaako kukaan sanoa yhtään positiivista asiaa, mihin SKP olisi vaikuttanut? Itselleni ei tule mieleen ainuttakaan asiaa, missä SKP olisi noussut plussan puolelle.
komuja ei tu näkyyn kuin paidan rinnuksissa.
Tiedättekö mikä on 2 m pitkä ja haisee viinalle?
vastaus: Kommunistien vappumarssi :d
Yhdistysrekisterissä pysyy. Ei hätää.