Voitko Uralin antaa perustelut sille ...

..., jotta miksi kirjoittamani aloitukset poistetaan liittyen EOK:n Kavoniuksen todisteluun WinCapita-oikeudenkäynnissä. Miksi en saa kysyä, jotta milloin hän todistaa ja todistaako hän?

Kavonius on itse medialle kertonut Hannun haluavan hänet todistajaksi oikeuteen, joten miksi asiasta ei saa täällä keskustella?

Tässä Hesarin artikkelista pätkä:

""""Kavonius vakuuttaa, ettei hänellä ole Kailajärven kanssa "mitään kiistaa". Hänen mukaansa Kailajärvi on halunnut, että hän toimii tulevassa oikeudenkäynnissä todistajana. """""

Tässä koko uutinen:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Wincapitan Kailajärvi antoi lakimiehelleen potkut/1135262825794

Asia on täysin julkinen ja Kavoniuksen omaa medialle kertomaa, joten luulisi sen olevan myös silloin Suomi24-talousrikosforumin keskustelunaiheena sallittua.

Ja mitaan ette voi...

3

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EOK -viesteistä tulee jatkuvasti poistopyyntöjä. Perustelussa on
      mikä on jatkuva EOK:n Kavonius ja Juntunen kirjoittelu täällä?
      EOK:n Kavonius ja Juntusen asiat ei kuulu talousrikoksiin.

      Minun puolesta viestit saa olla. Voit tehdä uudelleen aloituksen.

      • vt. lankakauppias

        EOK ja heistä tarkemmin sanottuna Pitkänen ja Kavonius ovat julkisesti voimakkaasti ottaneet kantaa Wincapitan tapaukseen. Ja nimenomaa kantaa siihen, että winkkari oli laillista kuin veneen tervaus keväällä.

        Juntunen on ollut kisassa mukana, mutta minun nähdäkseni jonkin sortin päällepäsmärinä. Juntunen eduskuntavaaliehdokkaana sotkeutui itsekin winkkarikeskusteluun, mutta se oli enemmänkin Persujen jäsentenvälinen skapa.

        Mutta kiitoksia vahvistuksesta, tätäpä olen itsekin ajatellut.


    • EOK - Talousrikos

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      112
      1199
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      117
      1034
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      130
      930
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      96
      792
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      292
      739
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      80
      661
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      616
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      582
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      569
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      504
    Aihe