Harold Campingin tarkka ennustus toteutui: 21.5.2011 tapahtui henkinen ylöstempaus. Tämä tarkoittaa, että pelastustie on nyt sulkeutunut. Kukaan ei voi enää pelastua! Campingin mukaan mm. minkä tahansa kirkon jäsen on automaattisesti suljettu pois pelastuksesta. 21.10.2011 tulee Jeesus takaisin ja silloin kaikki ne, jotka eivät ennen 21.5.2011 pelastuneet, syöstään Helvettiin iankaikkiseen kidutukseen.
Pelastus ei enää ole mahdollinen!
Perhe Radio
16213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Muista, että vastaat Jumalan kasvojen edessä tästä kirjoituksestasi.
Mahtaa olla pirun pitkä jono siihen puhutteluun. Nähdään siellä.
Perhe radio
Mene muualle eksyttämästä. Saatanasta on puheesi.
Ylöstempaus ei ole mikään henkinen tapahtuma vaan ihmisiä katoaa.
Ja ylöstempauksen jälkeen on 7vuotta aikaa maapallolle jääneille, silloin koittaa suuria katastrofeja ja 3 maailmansota syttyy.
HÖPÖ HÖPÖ ja HÖPÖ HÖPÖ.
Tuo on uskomus.
Totuuden kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.
Pelottelu on aina paholaisen töitä.
Mielenkiintoista, luin juuri Emanuel Minosin kirjan "Ovet suljetaan" Heti perään tämä "pelastustie on suljettu". Eli Jeesus tulee huomenna.
Voi kuinka vähäiseksi Jumalan armo koetaan mutta on silti hyvä että näinkin jyrkkää retoriikkaa saadaan kuulla, koska se pysäyttää ehkä jotkut ajattelemaan. Taivasten valtakunta on siltikin jo pelkästään vertauksissakin monin verroin monimutkaisempi, kuin brutaali kahtiajako.
www.pelastussanoma.fi
Jyrkkä retoriikka ja vastakkainasettelut ovat aina olleet ongelmallisia. Mitään hyvää niistä ei useinkaan seuraa.
Ääriuskonnollisuuteen ne kuitenkin näyttävät kuuluvan olennaisena osana. Dramatiikka on mieluisaa äärikristityillekin ja esim. Ilmestyskirja uppoaa sopivan mielenlaadun löytäneeseen uskovaisten joukkoon tuosta vain totena - erityisesti silloin, jos tietoa ei ole kuin vain yhdestä tulkintavaihtoehdosta.
Meidät on luotu Rakkaudesta ja palaamme Rakkauteen.
Hyviä ja pahoja tekoja Jumala ei koskaan erottele.
Onhan kaikki kokemukset kokemuksia joita Jumala kokee kaikkien meidän kauttamme.
Olemme Jumalan Valon pisaroita ja ikuisesti yhteydessä Jumalaan.
Uskonnot ovat uskomuksia joita ihminen kaksinaisuudessa on järkiminällään järkeillyt.
Tämähän on juuri järjen tai paremminkin järjettömyyden päätelmä!
Totta !
Ystäväjuhlassa Vaasassa Leo Mellerin puheen aiheena oli lopun aikojen ymmärtäminen – ei sensaatiohakuisuudessa, vaan Suomen Siionin vammoja itkevän seurakunnan tarpeena. Miten navigoida kahden näennäisesti vastakkaisen sanan keskeltä: ”Ette tiedä” – ”Itse te varsin hyvin tiedätte”? Vastaus vie yhteen kahdesta opetuslapsiryhmästä – kumpikin ryhmä on lähellä Jeesusta, yksi ryhmä kuulee: ”Teidän ei ole annettu tietää…”, toiselle ryhmälle jaetaan Yläsalista alkaen ilmestystietoa: ”Tulevaiset Hän teille julistaa…” Tarvitset erityistä Pyhän Hengen silmävoitelua nähdäksesi, miten elää näinä aikoina sekä romahduskurssissa olevassa Suomessa että samassa tilassa olevassa kristikunnassamme. Lakkasiko Suomen kansankirkko olemasta kristillinen kirkko 1980-luvulla – sammuiko pyhäkön lamppu? Osaatko vastata? Kun euroalue romahtaa, saako Suomi takaisin Portugalille antamaansa tukea juutalaisten hampaista ja kodeista otetun kullan muodossa? Mitä David Wilkerson kolmattakymmentä vuotta sitten ennusti Leo Mellerille kahden kesken ylösoton jälkeisistä tapahtumista Suomen kirkoissa kansanjoukkojen rynnätessä kirkkoihin purkamaan väkivaltansa jäljelle jääneisiin pappeihin ja prelaatteihin? Puhuja kertoo myös juutalaisvainojen alkamisesta Suomessa – on jo myöhäistä…
http://www.kuvajasana.fi/fi/tuotteet/?id=18&selProduct=3167&selGroup=59
Aloituksesta: höpö, höpö.
Ei ihmisten vajavaisten profetioiden nojalla joku IHMINEN voi sanoa, ettei kukaan voi pelastua. Älkää uskoko.
Höpö.höpö.
JUmala on kaiken yläpuolella.
Mielenkiintoista että ihminen joka väittää että on tutkinut Raamattua paljon, johon hänellä kyllä ikänsä ja ammattinsa puolesta on varmastikkin ollut hyvät mahdollisuudet mutta on kuitenkin jättänyt lukematta kohdan jossa ilmoitetaan että kukaan ei voi kyseistä päivää tietää, Jumalaa lukuunottamatta.
Tälläiselle sonnalle olisi helppo nauraa, mutta todellisuudessa tuosta tulee vain surulliseksi kun ajattelee että jotkut oikeasti tuollaisiis uskovat, tuon julistamisesta puhumattakaan.
Mikähän on selitys kun tui seuraavakaan ennustettu päivä ei toteudu?
Kehotan lukemaan Raamattua itse paljon jotta ei olisi tyhmien, tai jopa pahantahtoisten valehtelijoiden armoilla. Tiedon kerääminen itse lukemalla ja selvää ottamalla on hyve joka ei saisi rajoittua vain tiettyihin ihmisiin ja uskontoihin.
Minä kehotan lukemaan MUUTAKIN henkistä kirjallisuutta kuin Raamattua jotta voisi ymmärtää miten paljon suurempi ja rakkaudellisempi Jumala on kuin Raamattu antaa ymmärtää.
Tapahtui henkinen ylöstempaus. Tämä tarkoittaa, että pelastustie on nyt sulkeutunut.
Mitenköhän tämä miekkonen kehtaa katsoa itseään peilistä??? Sen verran paksua tuubaa äijä päästele. Vai onko sillä metodina että rahat pois holmöiltä, ja niitähän rittää.
On vain olemassa Jumala eikä mitään muuta.
Erillisyys on menneen talven lumia.