Naispappeus aiheuttaa...

Tilanne on nyt tämä: pappikin sanoi että naispappeus aiheuttaa homoutta. Tai sanotaanko vaikka niin että se on ainakin tosi törkeetä homous!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011053113818753_uu.shtml
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niinkö?

Mikä sitä aiheutti ennen naispappeutta? Ja miksi sitä tuntuu esiintyvän ja on esiintynyt niissäkin maissa, joissa ei ole ollut eikä ole naispappeutta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


homoutta kirjoitti:

Tilanne on nyt tämä: pappikin sanoi että naispappeus aiheuttaa homoutta. Tai sanotaanko vaikka niin että se on ainakin tosi törkeetä homous!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011053113818753_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu