Tämän hetkisten sopimuksien mukaan joukkue näyttää ihan hyvältä, vaikka olettaisin, että tulee vielä joitain uusia hankintoja. Ainakin pitäisi saada toinen hyvä veskari. Nykyisellä kokoonpanolla vois muodostaa kaksi selkeästi hyökkäävämpää- ja kaksi puolustavampaa ketjua. Esim. näin:
Lahti - Kerälä - Pulkkinen
Filppula - Eaves - Rita
Tyrväinen - Hahl - Hardt
Mäki - Heino - Ben-Amor
Lisäksi olisi tarjolla try out pelaajat Kalus ja Wallen, sekä lupaava juniori Ruuttu.
Pakit voisivat mennä vaikka näin:
Nordlund - Dehner
Väänänen - Klingberg
Niemi - Kivistö/Eronen
Manelius - Tuhkanen (try out).
Toinen nuori lupaus, eli Lindbohm saanee tuskin peliaikaa.
Veskareista epäilyttää, että onko Kilpeläisestä ykkösmaalivahdiksi. Hetenyi on myös try outilla ja Tuohimaa saattaa olla vielä hieman raakile.
Jokerit kaudella 2011/2012
Next Dynasty
2
171
Vastaukset
- Viduliini
100% varma että narrit hankkii uuden maalivahdin ensi kaudella. Joka vuosi sama virhe. Voisi edes Keklu tajuta ettei junttipojilla kestä isoissa piireissä pää.
- Jason. B
ha ha haa.. ei tolla pelle porukalla tule taaskaan mitään tulosta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422652Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423302345- 342059
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471726- 241665
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251549- 431419
- 1001399
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391345- 361136