Järjetön persujen pelko.

järkeä vähän lisää

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011060213825173_uu.shtml Eihän tästä tule yhtään mitään, jos PS:n pelko ajaa koko Suomen synkkään suohon. En käsitä tätä Perussuomalaisten ihmeellistä pelkoa. Puolue ajaa suomalaisten etuja, eikä ole heittämässä rahaa pitkin poikin eurooppaan. Suomi on nyt niin pulassa että se ei voi enää kylvää rahaa mihinkään. Uusia vaaleja pelätään kun PS saa kauhea voiton. Siksi viivytellään ja hukataan aikaa ja rahaa että kaikinvoimin estetään Perussuomalaisten nousu. Tilanne on todella paha.

10

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanhat puolueet

      eivät ole olleet enää vuosikymmeniin olemassa kansalaisten ja äänestäjiensä takia. Vaan ainoastaan kerätäkseen valtaa ja vaurautta omalle eliitilleen. Nyt alkaa olla sitten huonot housussa kun kansanvalta aikoo nostaa päätään.
      Nähdäänkö vielä Suomessakin se päivä että Kokoomus-johtoinen armeija ampuu panssarikranaatteja Perussuomalaisten päämajaan?

      • tervetuloa.

        kyllä osataan puolustautua kokoomusta vastaan tuossa jo katselin cal 30-06 kaapista joten siitä vaan


    • Pete1234567890

      Onhan olleet merkilliset vaalit, kun kansa vaati selvästi muutosta porvarien hallitsemaan Oy Suomi Ab:hen ja nyt sitten Kokoomus keksii väkisin vaikka mitä ratkaisuja, jotta vanha meno jatkuisi ja Persuja ei otettaisi millään ilveellä hallitukseen.

      Kokoomus pois hallitusneuvotteluista välittömästi, tukipuolueet RKP ( mikä vitsi koko puolue ! ) ja Vihreät hemmettiin samoin.

      Suomalaiset ovat aivan liian kilttiä kansaa, mutta tilanne alkaa olla jo niin paniikissa, että jos Kätäinen jatkaa ja ottaa Keskustan mukaan, niin taatusti kansa ei sitä kestä, vaan silloin lähdetään anarkian tielle ja alkaa mellakat kaduilla. Olisi jo aika suomalaisten näyttää esim. ranskalaisten tavoin mitä mieltä asioista ovat !

      • Uudet vaalitko?

        Ennen Portukalin lainapakettia Katainenkin sanoi että vaalituloksen täytyy näkyä hallitusohjelmassa. Turhia sanoja, nyt hän tekee kaikkensa että edellisen hallituksen linja jatkuisi.

        Kansa ei tule kuitenkaan hyväksymään kokoomuksen kaavailuja porvarihallituksen muodostamisesta.

        Hallitustunnustelijaa on vaihdettava ja hallitus on muodostettava kunnioittaen äänestäjien tahtoa.

        Kyllä suomalaisetkin provosoituvat kun tarpeeksi provosoidaan!


    • Täysin älytöntä

      Mikäli EU:ssa ei olisi ollut kriisimaiden pakettia tai koko kriisiä persut olisivat nyt hallituksessa.Tämä kuvio vain sotki koko jutun.On kansanvallan kannalta halveksittavaa kun yhtä puoluetta syrjitään tuolla tavalla.Kokoomuksen jos keiden pitäisi kyllä tietää mitä syrjintä poliittisesti on,siilä hehän joutuivat sen itse kokemaan Kepposen ollessa presidentti.On valitettavaa kuinka nykypolitikot ovat pihalla lähihistoriasta.Tästä näytelmästä ei tule mairittelevia arvosanoja kuin draamasta.Mikä tai ketkä painostavat politikkoja pysymään päätöksessään tukea kriisimaita taloudellisesti.Tämä ei ole senluokan asia,koska muutenhan kriisimaat olisivat tehneet tilanteelleen edes jotakin,nyt vallitsevan hälläväliä tyylin sijaan.Muiden olisikin aika lopettaa auttaminen koska eiväthän kriisimaat halua itsekkään tehdä tilanteelleen mitään.Hallitustunnustelijan onkin syytä jättää koko se osuus pois hallitusohjelmasta ja ilmoittaa ettemme ole enää vastuussa kriisimaiden toimista tai veloista.Tämän jälkeen päästään asioissa etennpäin ja ennenkaikkea parlamenttivaalien tulosta kunnioittaen.

    • SOINI johtoon

      KOKOMUKSELLE kova kolahdus, jos Kataisesta EI TULEKKAA päämisteriä !
      Jykän tavoite on päästä päämisteriksi !

    • .

      Vihreät on suomen TURHIN puolue, seuraavissa vaaleissa katoaa täysin mailmankartalta !

    • Ei mitään tolkkuuu

      Noh, kun tossa katsahdin aamutv:n videoita, niin Suomi on kohta itse samassa jamassa kuin portugal, kreikka, irlanti. Nyt alkaa keittään, pää on punaisena vihasta. Herranen aika, kaikki viittaa siihen että kreikka tarvitsee pian lisää rahaa. MITEN MEILTÄ SITÄ VOI ENÄÄ RIITTÄÄ, KUN OLLAAN ITSE JO VELKAA NIIN PALJON. Voi hyvät hyssykät! Tämä maa menee konkurssiin ja tarvitsee itse kohta EU tukirahaa. SELITTÄKÄÄ SE KATAISELLE VOI VITTUJEN KEVÄT.

    • oikein kepulle.

      Kepu on konkurssissa jo nyt. Sillä ei ole mitään mahdollisuuksia uusiin vaaleihin.

    • jytkyä riittää

      Yhtään toimittajaa en ole havainnut, jotka eivät ole asenteellisia. Kaikki toimittajat ovat yrittäneet ajaa perussuomalaisia ahtaalle. Niin tv-tomittajat kuin lehtireportterit. Ja se tyyli miten perussuomalaisiat kirjoitetaan on törkeäsävyistä. Kyllä ihmiset tietävät mistä on kyse, ja se ärsyynnyttää. Perussuomalaisten suosio kasvaa koko ajan ja kansan tahto oli saada heidät hallitukseen. Mikäli tämä ei onnistu, seuraava hallitus tulee olemaan sitä mitä kansa on viho viimeiseksi halunnut. tyytymättömyys ja viha alkavat kyteä entisestään ja ihmisten reaktioit ovat ennaltaarvaamattomia tällaisessa tilanteessa. Onhan noita esimerkkejä vaika kuinka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4078
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2901
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe