Nuorta tyttöä 18 vuotta vankinaan pitänyt pariskunta sai pitkät vankeustuomiot.
Phillip Garrido ja hänen puolisonsa Nancy sieppasivat 11-vuotiaan Jaycee Dugardin vuonna 1991, ja pitivät tyttöä vankinaan 18 vuotta. Vankeusaikana Garrido raiskasi häntä toistuvasti, ja Jaycee synnytti hänelle kaksi lasta.
Phlilip Garrido sai yhteensä 431 vuoden vankeustuomion. Hänen puolisonsa Nancy selvisi lievemmällä. Hänen tuomionsa on vähintään 36 vankeutta ja enintään elinkautinen.
Kalifornian osavaltio on maksanut Jaycee Dugardille 20 miljoonan dollarin korvaukset hänen kärsimyksistään.
Suomeen kanssa kunnon tuomiot jotka vastaavat tekoja ja uhreille oikeudenmukaiset korvaukset.
431 vuotta vankeutta
4
<50
Vastaukset
- ,.-,-.,.-
Älä unia nää. Tuosta olisi suoimessa saanut 1500 € korvaukset ja 2 v uotta ehdonalaista. Suomi on niin vittu maa lain suhteen että ei toista koko maaiolmassa.
- Miten On?
Hirveää tuhlausta, yli 400 vuotta! Joutuuko kaveri seuraavassa elämässään kärsimään jäljelle jäänyttä heti vaippaiästä? Miten selvitetään mihin syntyy seuraavassa elämässä?? Tuntuu että sikäläinen oikeuslaitos on puraissut liian ison palan??
- Oikeutta Suomeen RY!
Jenkit ryöstäneet meidän vankilakiintiöt supertuomioihin. Meillä enää ehdonalaisia jakaa raiskaajille yms. rikastuttajille??
- Suomessa tuosta
olisi saanut pari vuotta kylpylälomia viihtyisässä "vankilassa" ja vahingonkorvaukset, jotka joutuisi maksamaan valtio eli veronmaksajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454990Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121570Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481119- 131053
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17987Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy75950Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella8927Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2852Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah56751Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27713