Ilman Soinia PerSut olisi jo

ninel2010

Ilman pSS-mies Timo Soinia Perussuomalaiset olisivat jo hallituksessa.

Mihin Soinia tarvitaan. Hän on hirttäytynyt EU-vastaisuuteen ja uskottelee, että kaikki Suomen ongelmat ratkeaa kun vain valitetaan kuinka paha EU on.

Jos halutaan vaikuttaa niin hallitukseen on hyvä päästä.

Lapsilisien leikkaaja Demarit taitaa olla pSS-mies Soinin suosikki: ei vastuuta, ei ikäviä säästöpäätöksiä.

Puolueesta loikkaaminen antaa mahdollisuuden vaikuttaa vaikkapa maahanmuuttopolitiikkaan.

NINEL

9

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokkarikätyri niel!

      Miten niel kehtaat tulla palstalle? Tunkit täällä vääriä vaaliaohjeita ennen vaaleja sabotoiden. Puheesi on täysin perseestä. Takkia ei käännetä.
      Jykä maitojunaan!

    • Soinin vai Suomen puolesta?

      Ei IsoJytky housuissa mitään vastuuta kanneta: omaa etuaan pSS-mies vain ajaa. Puoluetuella saa kerättyä omaan taskuun neljässä vuodessa ihan mukavasti rahaa. Mutta Suomihan saa mennä vaikka konkurssiin, kunhan pSS-mies pitää takkinsa lujasti napitettuna.

      Ei muiden PerusSuomalaisten tarvitse kärsiä yhden takia: ei myöskään Suomen.

      Jo 20 loikkarin porukka voisi saada monta ministeripaikkaa, ja kierrättämällä niitä, aika moni saa kokeilla ministerinsalkun kahvaa.

      Se on nyt tahdosta kiinni.

      NINEL

    • nielkätyri?

      Mitä puolueesi kokoomus ajaa?

      " ei myöskään Suomen."


      Selitä kokkarienkätyri, miksi Suomen pitää kärsiä kokkarien tyhmyydestä? Ihan omin sanoin?

      • No, en ole kokoomuksen jäsen, vaikka olen samoilla linjoilla.

        Siis mitä pahaa on kymmenissä tuhansissa työpaikoissa, joita kotitalousvähennys on synnyttänyt.

        Mitä vikaa on kaikille maksettavissa lapsilisissä. Onko muuta, kuin, että lapsilisät on prvariston luoma perhepolitiikan väline, joka otettiin käyttöön, ennen kuin demarit kaappasivat työväenliikkeen.

        Mitä pahaa on Eu-jäsenvaltioiden tukipaketissa joka painostaa tervehdyttämään talouttaan.

        Mitä pahaa on lopettaa ylivelkaantuminen. Suomi ei pysty maksamaan jatkuvaa velkaantumistaan ja viimeistään 10 vuoden päästä on tilanne sama kuin Kreikassa ja Porttugalissa. Mitä pahaa, on siinä, että aloitetaan etuuksien leikkaaminen jo nyt ja yritetään luoda uusille työpaikoille edellytyksi.

        Yhteisöveron kevennys mahdollistaa yritysten tulorahoituksen ja yrityksen kehittämisen Suomessa: mitä vikaa on tuhansissa uusissa työpaikoissa.

        Demareille uudet työpaikat ovat ongelma, koska syntyvät aloille, jossa AY-liike ei kiinnosta. Siksi Demarit vastustavat uusien innovaatioyritysten työpaikkojen tukemista.

        NINEL


    • setä käskee

      Ihmettelen kyllä kuinka pitkään persujen kansanedeustajat tanssivat Soinin pillin mukaan...

      • miksi , kun

        Millä ihmettelet? Korvienväli tuntuu tyhjälle! Kukaan ei persusisaa tanssita, kuten Jykä kokkaripölöjä!


    • totuus on...

      Persuthan tekee just niinkuin Timo sanoo; pikkasen uskalletaan mutista ja pistetään nyrkissä olevat kädet taskuun piiloon. Mutta kuinka kauan isä-Timo sanelee mitä persuissa tehdään ja kuinka kauan Timo voi vaan käskeä porukoitaan?

    • heikot eväät...

      Soinidiktatuurissa tanssitaan Isä-Timon pillin mukaan. Viha-Jussi onnistuu toisinaan kusemaan persujen kaivoon, mutta so wath?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4088
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    10. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    Aihe