Kataiselta lähti homma

Paska-jykä

lapasesta.... Jyrki ei näköjään jousta yhtään omassa politiikassa.
Surkean poliitikon merkki!

5

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toimeksiantajat

      ovat sanoneet jyrkille mitä pitää tehdä ja jyrki juoksupoikana tekee tietysti mitä isoraha käskee

    • Näin kävi

      Olisi Kataisen ja kokoomuksen pitänyt joustaa jo ensimmäisellä kierroksella persujen kynnyskysymyksissä.Nyt maassa olisi enemmistöhallitus ja vaalien tulosta kunnioitettaisiin.Kyllähän hallitus saadaan kasaan,mutta vastaako se vaalien tulosta ja ennenkaikkea sen henkeä.Mitä saadaan aikaan jos vaaleissa hävinneet puolueet ovat vallassa kuin mitään ei olisikaan tapahtunut.Samat asiat lakaistaan maton alle kuin ennen vaalejakin ja velkaantuminen ja ennenkaikkea maassa eriarvoistuminen jatkuu.Tämä ei tiedä hyvää tulevaisuudessa,silloin muutokset ovat rajuja ja kenties epäsuomalaisia piirteitä saavia.Pitääkö välttämättä tietoisesti kyykyttää jotain osaa kansasta tietäen sen vain lisäävän yhteiskunnan huonovointisuutta.Kohta on presidentin vaalit ja tämäkin show kyllä muistetaan noissa vaaleissa.

    • Pappatuntska--

      Käteisen massalla karkaa kyllä mopo kuin mopo käsistä. Toista se on Soinin Timpalla, jolla varmaan pysyy isompikin pappatunturi handuissa..

    • Katainen tiesi

      Katainen oli ainoa henkilö joka tiesi miten hallitusneuvotteluissa tulee käymään. Sehän oli päätetty jo ennen neuvottelujen alkamista. Minkähän takia häneltä meni 2 viikkoa ennen kuin hän keksi tekosyyn jolla ajaa vasemmistopuolueet neuvottelupöydästä?
      Yhtä hyvin hän olisi voinut sanoa heti alunperin että teidän kanssanne kokoomus ei neuvottele eikä tule samaan hallitukseen. Onhan tuo itsestäänselvyys ollut nähtävissä viimeiset 4 vuotta, ja kauemminkin.
      Minkäänlainen sinipunaan vihahtava hallitusvaihtoehto ei ole mahdollinen niin kauan kuin Kataisen, Hähämiehen ja Vapaavuoren kaltaiset "poliitikot" ovat kokoomuksen johdossa.

    • korvanpatio

      Voe,voe

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4168
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3137
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe