Tää aloitus poistettiin,

jossa oli linkki iltalehden uutiseen: http://www.iltalehti.fi/syopa/2011050913683793_sy.shtml

Miksikö?

Eikö uutisia saa linkittää ja niistä avata keskustelua?
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

AIDS PIDENTÄÄ IKÄÄ ( uusi tutkimus )

Äänestä

Vaasa osiossa moderointi poistaa paljon herkemmin.

Pelkkä uutinen tummasta myymälävarkaasta poistaa kirjoituksen,

Pitäis kokeilla siellä iskelmän sanoitusta "Suloinen myrkynkeittäjä".

Vois olla liian raaka.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


miksi? kirjoitti:

jossa oli linkki iltalehden uutiseen: http://www.iltalehti.fi/syopa/2011050913683793_sy.shtml

Miksikö?

Eikö uutisia saa linkittää ja niistä avata keskustelua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu