Puhallus

Silminnäkijä ite

Ei kai kukaan tosissaan luullut että maahan syntyisi kuuden puolueen hallitus kun oikeistolla on selvä vaikka niukka etunoja eduskunnassa. Kyllä demareita on ihmeteltävä että menivät mokomaan halpaan, ja Vasemmistoliittoko sopisi koko oikeiston käsittävään koalitioon höpö höpö nämä asiat oli jo sovittu etukäteen nyt vaan esitettiin kansalle näytelmä ,jossa muka huomioitiin kansan tuomio vanhalle hallitukselle mutta kun ei sopua löydy niin on uhrauduttava kaiken uhallakin, takinkääntäjistä höpötettiin ja katisen viha ja vakavuus oli naurettavan huonosti näytelty !

Demokratiaa halveksuva arvoton näytelmä on nähty, käsikirjoitus EK ohjaus ja tuotanto Katainen ja Kokoomus , silti onnea matkaan , nähdään kuinka Perussuomalaiset syö koko Keskustan ja Kokoomus nousee johtavaksi ryhmäksi vuosikymmeniksi, vastavoimana yhdistynyt vasemmisto ja Perussuomalaiset !

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

        Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
        Maailman menoa
        3
        2711
      2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

        Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
        Sinkut
        106
        2481
      3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

        Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
        Maailman menoa
        4
        2229
      4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

        Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
        Maailman menoa
        44
        1845
      5. Miten must tuntuu

        et sä ajattelet mua just nyt
        Ikävä
        32
        1433
      6. Anteeksipyyntöni

        Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
        Järki ja tunteet
        14
        1413
      7. Kun et vain tajua että

        sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
        Ikävä
        176
        1145
      8. Sydämeni valtiaalle

        En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
        Ikävä
        101
        1124
      9. Persu ajoi autoa

        Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
        Perussuomalaiset
        20
        1043
      10. Oletko tyytyväinen

        Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
        Ikävä
        81
        928
      Aihe