Auto tarttis huoltoa. Mitä kokemuksia olis
Lohjan eri autokorjaamoista?
Unohdetaan merkkiliikkeet.
Auto huoltoon...
5
113
Vastaukset
- Hyvät kokemukset
Uskaltaisin muuten vilpittömästi suositella kahta korjaamoa ilman merkkisidonnaisuutta mutta menee käsittääkseni silloin mainostamisen puolelle joka ei palstalla ole sallittua.
Valitan,eivät em korjaamot ole kuitenkaan vaikeasti löydettävissä..kysele puskaradioiden kautta niin voi tärpätä hyvinkin.- Kerro pois vaan
Pöh, mitä pihtailua. Ei se vielä mitään mainostamista ole jos kertoo omia kokemuksia mihin on ollu tyytyväinen.
Mainostamista on se jos autokorjaamon omistaja tai sen manostoimisto kirjottaa tänne että olemme avoinna klo sillon ja silloin, tulkaa tänne Lohjan parhaimpaan huoltoon ja pla pla pla.
- hurhurhur
Mene Nummentaakse...:) kaksi hyvää korjaamoa..!
- Hyvä työ tuo takaisi
Varmaan hyvä tarkoitus (tai ei),"nummentaakse" saattaa olla muille kuin peruslohjalaisille aika tuntematon käsite,muuttaessani aikoinaan tänne kollegat puhuivat paikasta nimeltä "nummentaana" ja kesti kauan ennenkuin selvisi mitä sillä tarkoitetaan,oli muitakin kaupunginosia ja paikkoja joiden nimistä ja sijainneista ei ymmärtänyt yhtään mitään.
Silloin aikanaan tänne tullessani oli kyllä muutenkin suhtautuminen muualta tulleisiin aika "nuivaa" mutta korjaamoni olen kyllä löytänyt.
Mutta asiaan,kaksi luottokorjaamoani ovat junaradan ei-kaupungin puoleisessa osassa,ensimmäinen 5 min kirkonkylän keskustasta ja toinen 10 nin matkan päässä,ne tunnistaa jo siitä kun puhelimeen tarttuu ja toimituaika tuntuu pitkältä,"hätätapauksissa" pyrkivät kyllä etsimään korjauajan vaikka mistä välistä.
- jjjjjjjjjjjjjjjjjjjö
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026508
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h844954Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1073218Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303062Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262265Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191636Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961231Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391222Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311136- 48904