Britannia varoittaa kauppoja: Terroristit saattavat

myrkyttää ruokia

5

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämä on tietysti Terrtorismi -palstan materiaalia.

      Mitä ihmettä nämä ihmiset ajattelevat, kun näitä rasismipalstalle postaavat?

      Ei mitään, niin pienintäkään ajatusta.

      Säilytän tämän nyt kuitenkin täällä - yhdestä syystä.

      Kysymys ei todellakaan ole siitä, kuinka saataisiin nyt valvonta tiukemmaksi ja rajat lähes kiinni - vaikka moni suoraselkäiseksi itseään nimittävä saattaa niin väittää.

      Ei onnistu. Sitä kamppailua ei koskaan voiteta. Ei nyrkkiä pöytään jämerästi lyömällä eikä myöskään turpiin.

      Kysymys on informaatiosodasta. Pahinta, mitä menestyksensä kannalta terroristi voi kohdata, on joutua naurunalaiseksi. Tämä tapahtuu niin, että käyt'nnössä kaikki muut ihmiset heidän ympärillään, havaittuaan heidän toimensa, tuómitsevat heidät.

      Tämä ei ole vain paras keino terrorismin torjunnassa - vaan myös ainoa.

      No, mikä sitten mahdollisesti saattaisi ko. suunnitelman pieleen? Että terroristit saisivat suosiotaan nostetuksi?

      Ei kai kukaan voi toimia, että niin tapahtuisi?

      Kyllä - pahoin pelkään että voisi.

      Suomalaiset - ja muutkin - rasistit. He ovat jokaisen muslimiterroristin parhaita ystäviä!

      Keksimällä vihanimityksiä arabialaisista, afrikkalisista ja muslimeista yleensä - ja kaiken kukkuraksi uskomattoman ääliömäisesti yleistäen heidät nimittämällä roskajoukoksi - he tuovat sympatiaa tälle toiselle rosvojoukolle - terroristeille.

      Ja ilmaiseksi.

      Siksi j-o-k-a-i-s-en s-u-o-m-a-l-a-i-s-e-n- v-e-l-v-o-l-l-i-s-u-u-s o-n e-s-t-ä-ä rasismi.

      Mutta väkivallattomasti - ja muutenkin laillisin keinoin.

      • Mitenkähän..

        luulet että Israelille olisi käynyt, jos juutalaiset olisivat alistuneet muslimien tahdon alle?

        Vastaus: Heidät olisi ajettu mereen jo kymmeniä vuosia sitten.


      • Sama asia..

        terriristit ovat rasisteja.


      • Miten voisimme kitkeä rasismin valkoista länsimaalaista kohtaan? Niin ettei tarvitsisi pelätä tomaattiostoksilta tuovansa tappavaa, rasistisin motivaatioin myrkytettyä, vihannesta kotiinsa.

        Sinä ja muut samanhenkiset voitte sormi pystyssä tuomita terroristejä minkä ehditte, mutta jutut joita olen kuullut sellaisia setiä tavanneilta antoivat sen kuvat että sitä psykopaattilaumaa ei vaivaa yhtään mikään. Tuomio, nauru, sormen heristys, kuolema, sympatia sen puute tai mikään muu maan päällä.

        Ja eikö yksi abdullah sanonut että suomen sotilasjoukot ovat HEIKKOJA ja VÄLTTELEVÄT taistelua, ollen näin hyvä kohde..


    • Bebelin

      Mover sun tekstisi on joskus hyvin vaikeeta luettavaa, joskus olen miettinyt oletko aineissa kun kirjottelet.
      Se ei ole lainkaan mielestäni pois laskuista että suomeen ei tulisi terrori-iskuja, jotain on tehtävä ja hyvin äkkiä, se on vain ajan kysymys milloin täälläkin posahtaa. Hyysäreiden mielestä se on tietysti suomalaisten vika kaikki tänne tuleva terrorismi. Mehän ollaan rasisteja kaikki jotka ei hyväksy ajatusmaailmaa jota maahanmuuttajat tänne tuo, pitäisi vaan suvaita kaikki. Olisihan se kiva että maailmassa olisi turvallista ja kaikilla olisi rauha. Mutta siinä ei tulla onnistumaan kulttuurit ei tule sopeutumaan toisiinsa sormia napsauttamalla ja lisäämällä sitä ihanaa monikulttuurisuutta. Itse haluan ainakin tuleville lapsilleni turvallisen kodin. Jos ja kun terroristit suomeen tulee, niin ei enää auta suvaitsevaisuus ja idun pureskelu nurkassa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      92
      4706
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3892
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      202
      3758
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1318
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1202
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      159
      1173
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1075
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe