Herrasmies nimeltä Abu Sulaiman al-Nasser ylistää maailmanlaajuisen Jihadin nimissä Pasilaan viritettyä pommia ja Tapaninvainiossa heitettyä polttopullo-iskua. Joku siis väsää pommeja ja toinen ylistää tekoa.
Jotenkin niin perin tuttua.
Kun 1960-70 luvulla DDRn Stasi koulutti lähi-itään terroristeja kaappaamaan lentokoneita, räjäyttelemään ihmisiä kahviloissa ja kaappaamaan ihmisiä, tarvittiin tälle "sotilaalliselle" siivelle tueksi "poliittinen" siipi, joka ylistäisi tekoja maailmalla.
Suomesta luonnollisin valinta tähän tehtävään oli DDRn tunnustaja Tarja Halonen. Kun PLO pyrki tuhoamaan Israelin ja hävittämään juutalaiset maanpäältä, Tarja Halonen toimi Jasser Arafatin hali-kaverina. PLOn päämajasta löytynyttä karttaa, jossa Israel oli poistettu, Halonen ylisti vertaansa vailla olevana huumorina: rauhaahan PLO ainoastaan tavoittelee: uskokaan nyt.
Keneltäköhän Abu Sulaiman al-Nasser keksi ajatuksen, että jos hyökkää Suomalaisten rauhanturvaajien kimppuun, niin heikko Suomi vetäytyy nopeasti. Eikös tuo ajatus liene ylipäällikkö Halosen esittämä.
Toinen tunnettu terrorismin tukija on entinen ulkoministeri Erkki Tuomioja, antoi YKn käyttää Suomalaista rauhanturvaajaa Hizbollahin suojakilpenä.
Sikäli iskujen ajoitus on epäonnistunut, kun muistaa, että Espanjan Demarit tilasivat terrori-iskun vaalien alla Mabridin rautatieasemalle.
No, ei Suomessa voi puhua, että toiminta malli olisi uutta: onhan Suomen poliittinen johto itse harjoittanut samaa linjaa.
NINEL
Jotain perin tuttua
ninel2010
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874078Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242901No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341321
- 10899
- 131875
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750