Helteet etenkin pitkään jatkuvat tappavat ihmisiä. Jotka toivovat helteitä ovat vastuuttomia ihmisiä.
Helteitä toivovat ovat vastuuttomia
näpiisscf
769
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ja ajatelkaa nyt LAPSIA!
> Helteitä toivovat ovat vastuuttomia
Totta on! Taivaan isä kuulee, ja usein toteuttaa sellaisenaan kaikki helletoivomukset.
Sada Jumala,
Tuule Jumala,
Revi kattoja,
Tapa vanhoja akkoja.
Eivät ole vastuuttomia; ihmisen toive ei muuta säätä! Eri asia on jos vaikka joku pedofiililahkolainen imaami julkaisee toiveen että paukkuisipa enemmän pommeja, niin silloin voidaan puhua vastuuttomuudestaja jopa sisällis-sodan lietsomisesta.
ei helteet mitä harpilla piirretään.
Olet väärässä.On todella vastuullista toivoa helteitä koska helle on luonnon tapa karsia heikompia pois,mutta toisaalta ihmiset lisääntyvät helteellä enemmän eli pari passua vanhaa ja sairasta kupsahtaa ja läjä uusia syntyy tilalle.
> Eri asia on jos vaikka joku pedofiililahkolainen imaami julkaisee toiveen
> että paukkuisipa enemmän pommeja
Vai että paukkuisipa enemmän pakkasia? Musta tuntuu että joku kyseinen pedofiiliimaami on jo manannut meille jokatalviset paukkuisat pakkaset.
Toissa talven vielä sieti, mutta viime talvi otti lumine ja pakkasineen jo tosissaan pattiin. Nyt enää 2.5 vkoa täyskesää jäljellä, jaa sen perästä taas käännytään kohti talvea. Mitenkä ne mamut kestää täällä?