Persut, pysykää poissa!
Ei rikollisia hallitukseen!
30
139
Vastaukset
- .
Eniten tuomioita lehdet löysivät Vantaalta eduskuntaan nousseelta Mika Niikolta (ps.). Hän on nuoruusiällään 1980- ja 1990-luvuilla ollut neljä kertaa käräjillä erilaisista pikkurikoksista.
Perussuomalaisten varapuheenjohtaja Pentti Oinonen on lehtien selvityksen mukaan tuomittu vuonna 1989 törkeästä rattijuopumuksesta ja kolme vuotta myöhemmin ampuma-aserikoksesta.
Lehdet selvittivät nykyisten kansanedustajien rikostaustaa. Aiemmin julkisuudessa olleiden tuomioiden lisäksi selvisi, että esimerkiksi ulkomaalaispuheillaan kohahduttanut Teuvo Hakkarainen (ps.) on tuomittu haaskauksesta ja kulkuneuvon luovuttamisesta juopuneelle.- Asdertson
Unohtui Jussi Halla-aho: tuomio uskonrauhan rikkomisesta 2010 (syyte kiihotuksesta kansanryhmää vastaan meni nurin).
- pyhä persurötös
Todennäköisesti tulevan persuministerin Teuvo Hakkaraisen muisti palailee pätkittäin.
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Hakkarainen muisti vielä yhden kaljavarkauden/1135266488647/?cmp=tm_etu_uusimmat_uutiset - timosoini1
KYLLÄ MÄ AJATTELIN TEUKKAA SÄÄSTÄÄ TOHON PRESIDENTIN VIRKAAN!! OLIS TIUKKA VASTUS NIINISTÖLLE!!!...hihhih!!! ; )
- perusrehellinen
Mut jos poliitikolla ei saa olla ainuttakaan rikosta tai rikkomusta taustallaan, mist me ne hallitusmiehet sit tehdään? Tuliskohan ufomiehet apuun?
- Et sillee
Persujen todellinen olemus:
http://peruss.wordpress.com/ - mää mulle mulle
Kokoomus taas määkimässä, joka foorumilla!
- 28
Nettifennohan se siinä taas määkii, ei kukaan muu
- Jutta Rappio
Demareilla on pelko perseessä. Jutta valehtelee ja Eerp pakoilee.
- ketkurukka
Kuka kasaa halitusta? Missä puolueessa Kanerva?
- kyssäriperse pSS
Persut järkyttelevät myös omiaan.
Tässä persujen tuleva kulttuuriministeri?
http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011030913328646_vl.shtml - Oli luihuja
Onhan persut rötöstäneet.Eiku!!
Ei kun kokoomukselaisia he heeee!!!!!
Päivitettyä tietoa kokoomuksesta
Jyrki Katainen asiakirjaväärennös
Jari Vilen gradukopio
Taru Tujunen varkaus
Jan Vapaavuori mm.rattijuoppo väkivaltarikollinen
Ben Zyskowicz Apollo-korvaukset
Kimmo Sasi liikenteenvaarantminen kuolemantuottamus
Suvi Linden jääviysongelma, kun jakoi rahaa omalle golf-kentälleen
Sirpa Pietikäinen rattijuoppo
Olli-Pekka Heinonen ei rikosta mutta osaamaton ja
taitamaton, Suomen suurin yksittäinen kupru veronmaksajien piikkiin (UMTS)
Ilkka Kanerva tutkinnassa
Maria Tiura tutkinnassa
Petri Saloa (kok.) yritys lahjoa hänet pysäyttänyt poliisi, ylinopeus pysäytyksen syynä
Sampsa Kataja tutkinnassa
Niinistö, Katainen ja Häkämies veroparatiisirahoitettuja
Harri Jaskari laiton uhkaus
Olli Nepponen (KOK), rattijuopumus
Fryckman Peter talousrikoksia
Leppä Juhani talourikoksia
Lumio Vaasan kaupunginjohtaja, talousepäselvyyksiä
Louko Espoo talousepäselvyyksiä
Rauramo Anssi Helsinki "niskoittelu", syytteessä rattijuoppous
Salminen Lahti rattijuoppous
Kokoomuslaisten Nova-lahjukset
Sauli Niinistö kok 10 000
Merikukka Forsius kok 5 000
Ilkka Kanerva kok 10 000
Sampsa Kataja kok 5 000
Jari Koskinen kok 5 000
Marja Tiura kok 20 000
Jyri Häkämies kok 10 000
Pekka Ravi kok 10 000
Henna Virkkunen 5000
Petri Salo 10 000
Juha Hakola 5000
Tässä Katainen valehtelee häpeämättömästi kokoomuksen Nova-suhteista:
http://www.youtube.com/watch?v=zT0PLnuUnxI
Onneksi poliisi ei uskonut ja syytteitä on tulossa lisää. - wanha peruSS natsi
Persuja äänestämäällä kuviteltiin, että rehellisempiä saatiin tilalle. Toisin kävi, tuli jytky pettymys.
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194677434237/artikkeli/yllatys perussuomalaisten kansanedustajilla on nippu rikoksia taustalla.html- amulehti tietää?
Kokoomuksen aamulehti kummasti vaikenee kokkarien rikoksista. Miksi Kanerva ei etusivulle?
- kanerva persuihin
Mitäs Kanervaa minnekään sivuille, laittasiavt vain suoraan linnaan.
Kyllä Kanerva joutaisi hyvin hakea persujen puoluekirjan, pääsissi omanlaiseensa seuraan ja me siitä eroon.- miten niin?
Kanerva kokkarikelmien aatelia. Muita ei valtitavana!
Golfkenttää, kelkkatehdasta jne.
- Juttu-Ville
Isä-Timo tässä kyselee; onko meillä varmasti riittävästi rikollisia persuissa?
http://static.iltalehti.fi/uutiset/etupersuennatysMP_uu.jpg- kokkarien ei tarvi
Kokkakarien ei tarvi kysellä.Asia niin selvä.
Persuissa ei yhtään kansanedustajana tehnyttä rikosta.
- sossusussu ry
hei! -muista suvaitsevaisuus ja solidaarisuus!
- Jal Mari
Persut ovat AINA paljon kiinnostuneempia toisten puolueiden edustajien rötöksistä kuin oman poppoonsa rikollisista. Outoa.
- KYLLÄ KANSA TIETÄÄ !
http://peruss.wordpress.com/2009/06/29/kari-barlund-kavalsi-145-000-euroa/
- kokokarein kavalukse
Lahoää luotettele ne kanssa? Aloita Kanervasta, kelkkatehtasta, golfkentästä.....
- outu juttu
Miksi Soini istuu voimakkaasti kapitalististen puolueiden, kuten Lega Nordin ja UKIP::n kanssa samassa Europarlamenttisakissa, jos miehen puolue on keskustavasemmistolainen?
- tappiotane1
outu juttu kirjoitti:
Miksi Soini istuu voimakkaasti kapitalististen puolueiden, kuten Lega Nordin ja UKIP::n kanssa samassa Europarlamenttisakissa, jos miehen puolue on keskustavasemmistolainen?
Miksi sinua kiinnostaa? Pyöri vain hikisiä öitä ja vatvo puolueesi ansaittua mahtavaa vaalitappiota!
- Timo hyrrätakki
tappiotane1 kirjoitti:
Miksi sinua kiinnostaa? Pyöri vain hikisiä öitä ja vatvo puolueesi ansaittua mahtavaa vaalitappiota!
Äärioikeisto oli ainoa ryhmä, johon Soini EU:ssa kelpasi. Pyrki hyrrätakkina kyllä muuallekin, mutta ei kelvannut.
- NIINPÄ !
Timo hyrrätakki kirjoitti:
Äärioikeisto oli ainoa ryhmä, johon Soini EU:ssa kelpasi. Pyrki hyrrätakkina kyllä muuallekin, mutta ei kelvannut.
"Äärioikeisto oli ainoa ryhmä, johon Soini EU:ssa kelpasi"
Eipähän tuo yllättänyt ketään.
- Juppelipuppeli
Kanervaan tiivistyy koko Kokoomuksen ideologia. Äijä on umpikiero kusettaja ja varmaan itsekin uskoo ettei ole tehnyt mitään väärää. Todellisuudessa rikos täyttää ehdottoman vankeuden edellytykset.
Nyt ukko istuu taas eduskunnassa. Uskomatonta mutta totta kai se on. Tällä ideologialla, kun Kokoomus johtaa Suomea niin hyvä tulee tai sitten ei...
Politiikka = umpikieroa, selän takana hääräilyä, kabineteissa etupiirien asioiden ajamista, aatteidensa myymistä, oman edun tavoittelua. Tasan varmasti politiikka ei ole ainakaan yhteisten asioiden hoitamista vaikka niin luullaan. - tarkkailija SS
Soini kelpasi EU:ssa vain äärioikeistoon. Tässä todisteita.-
http://www.eurooppa-tiedotus.fi/public/default.aspx?contentid=167207&nodeid=37761&contentlan=1&culture=fi-FI - ihmiselle hyväkäs
Avaajan toive toteutui. YESS!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202630Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3432261Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262072Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o191946Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581668Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121202Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181189- 551050
- 631025
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?31002