Hyvä Toveri hyväksytkö Urpilaisen puheet vai häpeätkö niitä?
Demari häpeätkö Urpilaista
Kyseleväinen
18160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Häpeän Jutan ja Jungerin puheita, valitettavasti pitää hävetä myös Eeroa.
Mielestäni asiapoliitikko on Ihalainen ja häntä käy sääliksi kun on joutunut ala-arvoiseen seuraan. Taustastaan huolimatta Ihalainen kelpaisi moneen muuhunkin puolueeseen.
Mitäs sitä häpeämään. Itse on valittu, itse on seurauksetkin siedettävä.
Jutta ja Jungner - demareiden tehokaksikko. Toistaiseksi ei tuloksia ole, mutta joka puolella tämä pari viuhtoo ja lausuntoja jaetaan mediakiiman vallassa oikealle ja vasemmalle. Jungner on ulkonäöltään kuin vapaalla jalalla oleva kelmi ja Jutta pyöreine poskineen kaikkea muuta kuin vakuuuttava puheenjohtaja.
Aikuinen nainen (eli Jutta) on viime aikoina kaikin puolin ollut metsässä hallitusneuvottelujen kanssa.
Demareiden hallitusneuvotteluyritykset olivat puhtaaksiviljeltyä sikailua ja Kokoomuksen monottamista. Mutta tulihan sillekin vouhkaamiselle stoppi.
Eero Heinäluoma taas on mielestäni demareiden pahan ilman lintu. Missä Eero, siellä juovutaan juonittelusta ja ollaan kiimassa kieroudesta - vängätään, vinoillaan ja vi--uillaan.
Vastustajalle yritetään näyttää närhin munat ja tehdä selväksi, että näin tekee osuuskauppaväki. Eerosta ei ole muuhun Iliman Pilluuseen ja jonninjoutavaan juonitteluun. Vastustajan se yrittää vääntää luokille, mutta unohtaa samalla, että omakin neuvotteluasema joutuu kyseenlaiseksi. Jos olisin Eero, häpeäisin toimintaani.
DEMARIT LUPAA VASURIT ELI KOMUKAT LUPAA KEPU LUPAA KOKO VANHA POPPOO LUPAA KÖYHILLE RAHAKASTA TULEVAISUUTTA JOS PÄÄSEVÄT VALLAN KAHVAAN JYKÄN KANSSA.ÄLKÄÄ NYT LUVATKO ENÄÄN LISÄÄ.KYLLÄ MEIDÄN RAHVAAN KOHTA KELPAA.TUSKIN TÄSSÄ JAKSAA ODOTELLA.KAI NIISTÄ KREIKAN MILJARDEISTA JOKU CENTTI KUITENKIN JÄÄ.JOS EI NIIN OTETAAN REILUSTI LISÄÄ LAINAA."KYLLÄ KANSA TIETÄÄ"
Omat ajoi Eeron nurkkaan......
Miks nurkkaan? Ulosha se olis pitänyt ajaa.
LOMAILEMASSA KESKEN NEUVOTTELUJEN,VARMAAN OMAT MAKSO MATKAN.
Siis punaista korttia Eerolle ? Sehän sopii. Punainen on heillä aatteen väri ja punainen on Eerolla naamavärkkikin aika usein.
TIETÄÄKÖ JOKU ONKO EERO PAITSIOSSA ?
VASTAISIKO JOKU VIISAS ?
Eero yllätettiin! Jutta teki päätöksen omin nokkiin,kotoa tietysti myös vähän painostettiin.
Nyt jännätään ehtiikö Eero kotiin pelastamaan tilanteen.
Tilanne vaatii muutosta.
Urpilainen: Olemme Jyrkin kanssa kuin vanha aviopari
Ootko Jutta antanu Jykälle Puna-Piparia
Ei tarvitse, kun Jutan "oma" on kokoomuslainen virkamies. Kotonakin siis sinipunayhteistyö on valttia.
Ei viimeviikolla,oli menkat.
En ole Demari..ENÄÄ! Mutta kyllä häpeäisin!
En kyllä minäkään,enää.
P a s k a a sakkia.
Mutta ketkä pöljät näitä vaaleissa aina äänestää.. ihmettelen!!!!!!! ja pahoittelen.....
Kyllä demareiden turmio oli jo näissä vaaleissa lähellä,Jutan vakuuttelut että huonoosaisia pitää auttaa,Kreikkaa ja Portugalia ei pidä enää tukea,tasavetoa pitää vastustaa.. nämä upposi joihinkin kansalaisiin. Mutta nythän se ollaan jo nähty... pskapuhetta kaikki!
Demaripöljät, jotka ovat vallanhimossaan valmiita valehtelemaan ja pettämään äänestäjänsä.