Meillä keskustalaisilla on ikuinen kiitollisuuden velka KGB:hen.Sitä tosiasiaa meidän ei ole syytä unohtaa,että vain ja ainoastaan KGB:n ansiosta olemme olleet suomessa puoleiden eliittiä.KGB:ltä saatujen ruplien ja juonittelun avulla me olemme saaneet kaiken vallan,mitä meillä on.Meidän tulee ikuisesti muistaa tämä asia,sillä ilman KGB:tä ei olisi kepuakaan.
leninille kiitos ja Berijalle.Kiitos myös älykkäille ja aktiivisille politiikoillemm,kuten UKK,Uusitalo,Ruokola,Väyrynen ja Kieriäinen.
keskusta ja KGB
9
74
Vastaukset
- u.k.k.-k.g.b.
Niin olihan urkki KGB:n länsi-euroopan pääjohtaja.
Ja putinkin kehui piearissa mari-tytön verkkosukkia/sääriä oikein paksuiksi ja meheviksi!! - Juhakossi
Meillä on jäsenenä myös KGB:n juoksupoika.henkilö jolla on taustat Kremlissä kunnossa.
- Sonnim.naist.mies
Kyllä kapu-vaaria sitten naurattaa keskustan kiitollisuuden velka KGB:lle.Hoh.hoo,hoooooooo.
- saiitn ääni
kerrankin Ylil evp puhuu asiaa
- ????????????
Kyllä Ylil evp on kehityskelpoinen, kunhan nyt saa ensin rippikoulun käytyä.
- Kaulapannat
Kekkosen assistenttina oli Korsimo kun KGB tutkapari pyysi ja sai ruplakassan maalaisliiton kekkoskriittisten johtajien eliminointiin.
kekkonen ja kgb-vakioilijakernraali vladimirov päättivät syrjäyttää isänmaallisen Virolaisen istuttaa väyrysen kepun johtoon.
Ulkopoliittisen pelaamisen seurauksena MTK-Maalaisliitto-Kepu pystytti suurmaanomistajia ruokkivan maataloustukaisryteikön, joka vielä jauhaa tuhansia miljoonia vastikkeetonta rahaa suurmaanomistajille. Tämä on agraarisosialismia neuvostoystäväyydellä. - 17.12.
Miksi Lipposen maanpetoksellista toimintaa ei tutkita?Juoksutti salaisia papereita USA:n lähetystöön.
Mitä Halosen rötöksiä Lipponen tietää kun kassi-alma ei uskalla tutkituttaa Lipposen karmealta kuulostavaa toimintaa? - Sonnim.naist.mies
kyllä kapu-vaaria naurattaa kenraali Vladimirovin ja meidän kepuline hyvä kaveruus.Hoh.hoo.hoooooooo.
- Anonyymi
Korsimo kantoi niitä Kekkoselle repussa ja rublia riitti;-))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p626057Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813566Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242721- 212199
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402165Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621853Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61679Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85127281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201236- 261127