keskusta ja KGB

Ylil evp

Meillä keskustalaisilla on ikuinen kiitollisuuden velka KGB:hen.Sitä tosiasiaa meidän ei ole syytä unohtaa,että vain ja ainoastaan KGB:n ansiosta olemme olleet suomessa puoleiden eliittiä.KGB:ltä saatujen ruplien ja juonittelun avulla me olemme saaneet kaiken vallan,mitä meillä on.Meidän tulee ikuisesti muistaa tämä asia,sillä ilman KGB:tä ei olisi kepuakaan.
leninille kiitos ja Berijalle.Kiitos myös älykkäille ja aktiivisille politiikoillemm,kuten UKK,Uusitalo,Ruokola,Väyrynen ja Kieriäinen.

9

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • u.k.k.-k.g.b.

      Niin olihan urkki KGB:n länsi-euroopan pääjohtaja.
      Ja putinkin kehui piearissa mari-tytön verkkosukkia/sääriä oikein paksuiksi ja meheviksi!!

    • Juhakossi

      Meillä on jäsenenä myös KGB:n juoksupoika.henkilö jolla on taustat Kremlissä kunnossa.

    • Sonnim.naist.mies

      Kyllä kapu-vaaria sitten naurattaa keskustan kiitollisuuden velka KGB:lle.Hoh.hoo,hoooooooo.

    • saiitn ääni

      kerrankin Ylil evp puhuu asiaa

      • ????????????

        Kyllä Ylil evp on kehityskelpoinen, kunhan nyt saa ensin rippikoulun käytyä.


    • Kaulapannat

      Kekkosen assistenttina oli Korsimo kun KGB tutkapari pyysi ja sai ruplakassan maalaisliiton kekkoskriittisten johtajien eliminointiin.

      kekkonen ja kgb-vakioilijakernraali vladimirov päättivät syrjäyttää isänmaallisen Virolaisen istuttaa väyrysen kepun johtoon.

      Ulkopoliittisen pelaamisen seurauksena MTK-Maalaisliitto-Kepu pystytti suurmaanomistajia ruokkivan maataloustukaisryteikön, joka vielä jauhaa tuhansia miljoonia vastikkeetonta rahaa suurmaanomistajille. Tämä on agraarisosialismia neuvostoystäväyydellä.

    • 17.12.

      Miksi Lipposen maanpetoksellista toimintaa ei tutkita?Juoksutti salaisia papereita USA:n lähetystöön.

      Mitä Halosen rötöksiä Lipponen tietää kun kassi-alma ei uskalla tutkituttaa Lipposen karmealta kuulostavaa toimintaa?

    • Sonnim.naist.mies

      kyllä kapu-vaaria naurattaa kenraali Vladimirovin ja meidän kepuline hyvä kaveruus.Hoh.hoo.hoooooooo.

    • Anonyymi

      Korsimo kantoi niitä Kekkoselle repussa ja rublia riitti;-))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      62
      6057
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      81
      3566
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2721
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      2199
    5. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      2165
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1853
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1679
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      85
      1272
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1236
    10. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      26
      1127
    Aihe