Duunipaikkojen kiukkupussit 50+ v

hormoniongelma?

Onpa tekopyhää kun ensin ajatte nuoremmat eläkkeelle ja sitten ihmettelette kun liian nuoret eläköityy

Kuka muutes hoitaa nää ikääntyneet kiukuttelijat (miehet tai naiset)???


http://keskustelu.suomi24.fi/node/9724294

1

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yks muija torilt

      esimerkki torilta tänään: olin kahvilajonossa ja kun minulla kesti valita syömiset ja etsiä rahaa, niin tarjosin paikkaani takana olevalle n 50v naiselle. Tuli heti tylyllä äänellä vastaus: Ei mul mikään kiire o!

      Ei puhettakaan että olisin saanut ystävällisen vastauksen ystävälliseen eleeseeni. Riitti vain se että olin hiukan nuorempi, niin heti sopi kohdella kuin rakkikoiraa. Eikä näyttänyt rahasta tai terveydestä olevan rouvalla puutetta

      Haloo, viiskymppiset naiset: ottakaa se tikka pois persuksistanne tai löysätkää nutturaa, on muillakin ongelmia kuin teillä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      940
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    7. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe