Viime Ristin Voitossa

oli mielenkiintoinen artikkeli kielillärukoilun käytännön kokemuksista. kannattaa ko. aiheen pilkkaajienkin lukea se.
4101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mielenkiintoinen oli.

Äänestä

Siinä olisi mm. Pekulle miettimistä.

Äänestä
  • Artikkeli oli mielenkiintoinen. NImittäin en ole juuri koskaan kuullut arvioitavan kielien aitoutta. Sentähden kielilläpuhuminen on voitu alentaa hihhuleiden horinoiksi.

    Rukoilen kielillä. Kielet vaihtuvat. Mielenkiintoista koko prosessissa on se, että puhuminen kuulostaa kauniilta. Sanojen äännerakenteet, voluumin ja painotuksen vaihtelut jne.

    Ensimmäinen helluntaihan todistaa kielten mielekkyyden, evankeliumi julistettiin vieraskielisille.

    Paavalin linja on erittäin raitis ja turvallinen, pidetään se.

    Äänestä

* RV-lehti on kaikinpuolin hyvä lehti, kannattaa tilata jos helluntailaisuus kiinnostaa oikeasti, ilman tarkoitusta einoastaan vikoilla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei-kielilläpuhuja. kirjoitti:

oli mielenkiintoinen artikkeli kielillärukoilun käytännön kokemuksista. kannattaa ko. aiheen pilkkaajienkin lukea se.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu