Sensuuri iski tälle palstalle.

Kirjoituksista osia poistettu ja minulla on muuttunut tämä aloita keskustelu toise näköiseksi kuin ennen. ?????? Kirjoittelen vähän millä nimim. tahansa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei näköjään saa kiroilla tulee tähtiä tilalle. Todellakin kokonaisia pitkiä pätkiä poistunut yöllä.

Äänestä

No oli kyllä aikakin sensuroida tätä palstaa. Ei voi keskusteluksi kutsua, ainaista haukkumista ja haistattelua.
Josko sensuurilla olisi sivistävä vaikutus, palstan roskaporukkaan

Äänestä

Sananvapauden riisto on saastaisimpia rikoksia mitä voidaan tehdä. No, ei enirolta paljoa moraalia voi edellyttää. Yhtä huonosti toimii muutkin palvelut.

Täytyy varmaan viestittää palstalla mainostaville asiakkaille, mitä mieltä ollaan mainostajista, jotkatukevat sananvapauden polkijaa.

NINEL

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ff aaron kirjoitti:

Kirjoituksista osia poistettu ja minulla on muuttunut tämä aloita keskustelu toise näköiseksi kuin ennen. ?????? Kirjoittelen vähän millä nimim. tahansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu