Poikatyttöneiti

Poikatyttöneiti

Mä oon aina ollut vähän tällainen poikatyttöneiti joka ei osaa käyttää mekkoja ja hameita ja korkokenkiä yms. En oikeastaan koskaan ole ollut kiinnostunut muodistakaan. Enkä ikinä voisi kuvitellakaan vetäväni päälleni mitään tiukkoja farkkuja ja tuubitoppia. Tästä johtuen mun "seksuaalisesta suuntautumista" epäillään välillä hyvinkin värikkäin lausahduksin.
Kammoksun värejä joten pukeudun lähes aina mustaan tai muihin tummiin sävyihin. Koruja en osaa pitää sillä työssäni niiden käyttö on kielletty, tästä syystä otin tatuoinnit korviini ettei tarvitse korvisten kanssa leikkiä.
Meikkaan kyllä päivittäin mutta vain luonnolisen näköisesti ja tietysti nypin ja laitan kulmat.
Miten saisin pukeutumiseeni ja olemukseeni enemmän naisellisuutta ilman että se menee liiallisuuksiin ja tunnen oloni huonoksi.
Haluaisin pukeutua hieman naisellisemmin ilman että oma persoonallisuus katoaa kokonaan.

4

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tylsääniinkirjoitan

      Sanoisin, että kokeilemalla sitä löytää uusia juttuja omaan tyyliinsä...

      Ja tahtoisin korostaa, ettei kaikki ole mustavalkoista, eli siis ei tarvitse pukeutua juuri niihin kolmen tuuman stilettoihin ja tuubitoppiin ja kireään minihameeseen ja pakkeloida naamaa ollakseen naisellinen.

      Kokeile ehkä malliltaan sirompia kenkiä, joissa on leveä muutaman sentin korko? Sekin suoristaa jo ryhtiä. Ehkä vähän jotain hiusten laittoa, uusi kampaus ehkä? Ja tyköistyvät vaatteet, ei siis missään tapauksessa liian kireät, muttei löysätkään. Vyötäröltä tiukkoja paitoja/housuja, niin kurvit pääsee esille. Laukkua valitessa etsi joku sirompi yksilö, ei mitään vaellusreppua, se on kyllä niin killeri muuten hienossa asukokonaisuudessa...

      Luulin olevani koko loppuikäni poikatyttö myös, mutta jokunen vuosi sitten päässä naksahti ja nyt porukka katsoo oudosti jos päältäni löytyy mitään muuta kuin hame ja korkkarit.

    • Nekker

      Erikoista, että pitää ottaa tatuoinnit korviin jos ei voi käyttää korvakoruja.

    • ....

      Täällä kans yks poikatyttö (hieman entinen). Kampaus on aika näyttävä osa kokonaisuutta. Jos joku millisiili niin aika poikamaiseks tekee, (itellä 3cm tukka). Hameita en ole pitänyt enkä pidä vieläkään, näyttävät minusta hölmöiltä mutta yksi mekko löytyy. Istuvat housut oli sitte farkut tai ei (huom en nyt tarkoita sellasia kireitä pillifarkkuja kuhan takamus istuu eikä roiku) on aik hyvä pelastus samaten paita. Ei mitään mieste huppareit. Itse en pidä korkkareista mut aina etin pikkasen pohjaa että ei ole sellaset ballerina malliset. Pääsee jalat vähän paremmi esille (olen aika lyhyt omasta mielestäni). Noista kurvien esittelystä en osaa oikeen sanoa koska itse olen kuin pojan vartalossa. Kurveja ei sitten ollenkaan. Olen kuitenkin sen verran siromman oloinen että pidän huolen ett en näytä tasapaksulta makkaralta. Luonnollinen meikki on paras. Ei tule teinipissis ilmettä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      149
      1757
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1611
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      30
      1222
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      193
      1151
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      91
      1103
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      971
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      351
      943
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      829
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      791
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      786
    Aihe