Poikatyttöneiti

Poikatyttöneiti

Mä oon aina ollut vähän tällainen poikatyttöneiti joka ei osaa käyttää mekkoja ja hameita ja korkokenkiä yms. En oikeastaan koskaan ole ollut kiinnostunut muodistakaan. Enkä ikinä voisi kuvitellakaan vetäväni päälleni mitään tiukkoja farkkuja ja tuubitoppia. Tästä johtuen mun "seksuaalisesta suuntautumista" epäillään välillä hyvinkin värikkäin lausahduksin.
Kammoksun värejä joten pukeudun lähes aina mustaan tai muihin tummiin sävyihin. Koruja en osaa pitää sillä työssäni niiden käyttö on kielletty, tästä syystä otin tatuoinnit korviini ettei tarvitse korvisten kanssa leikkiä.
Meikkaan kyllä päivittäin mutta vain luonnolisen näköisesti ja tietysti nypin ja laitan kulmat.
Miten saisin pukeutumiseeni ja olemukseeni enemmän naisellisuutta ilman että se menee liiallisuuksiin ja tunnen oloni huonoksi.
Haluaisin pukeutua hieman naisellisemmin ilman että oma persoonallisuus katoaa kokonaan.

4

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tylsääniinkirjoitan

      Sanoisin, että kokeilemalla sitä löytää uusia juttuja omaan tyyliinsä...

      Ja tahtoisin korostaa, ettei kaikki ole mustavalkoista, eli siis ei tarvitse pukeutua juuri niihin kolmen tuuman stilettoihin ja tuubitoppiin ja kireään minihameeseen ja pakkeloida naamaa ollakseen naisellinen.

      Kokeile ehkä malliltaan sirompia kenkiä, joissa on leveä muutaman sentin korko? Sekin suoristaa jo ryhtiä. Ehkä vähän jotain hiusten laittoa, uusi kampaus ehkä? Ja tyköistyvät vaatteet, ei siis missään tapauksessa liian kireät, muttei löysätkään. Vyötäröltä tiukkoja paitoja/housuja, niin kurvit pääsee esille. Laukkua valitessa etsi joku sirompi yksilö, ei mitään vaellusreppua, se on kyllä niin killeri muuten hienossa asukokonaisuudessa...

      Luulin olevani koko loppuikäni poikatyttö myös, mutta jokunen vuosi sitten päässä naksahti ja nyt porukka katsoo oudosti jos päältäni löytyy mitään muuta kuin hame ja korkkarit.

    • Nekker

      Erikoista, että pitää ottaa tatuoinnit korviin jos ei voi käyttää korvakoruja.

    • ....

      Täällä kans yks poikatyttö (hieman entinen). Kampaus on aika näyttävä osa kokonaisuutta. Jos joku millisiili niin aika poikamaiseks tekee, (itellä 3cm tukka). Hameita en ole pitänyt enkä pidä vieläkään, näyttävät minusta hölmöiltä mutta yksi mekko löytyy. Istuvat housut oli sitte farkut tai ei (huom en nyt tarkoita sellasia kireitä pillifarkkuja kuhan takamus istuu eikä roiku) on aik hyvä pelastus samaten paita. Ei mitään mieste huppareit. Itse en pidä korkkareista mut aina etin pikkasen pohjaa että ei ole sellaset ballerina malliset. Pääsee jalat vähän paremmi esille (olen aika lyhyt omasta mielestäni). Noista kurvien esittelystä en osaa oikeen sanoa koska itse olen kuin pojan vartalossa. Kurveja ei sitten ollenkaan. Olen kuitenkin sen verran siromman oloinen että pidän huolen ett en näytä tasapaksulta makkaralta. Luonnollinen meikki on paras. Ei tule teinipissis ilmettä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      1012
    2. Rakastan sinua

      Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli
      Ikävä
      37
      907
    3. Kun viimeksi tapasit kaivattusi

      Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi
      Ikävä
      47
      839
    4. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      50
      751
    5. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      143
      734
    6. Jos lähestyisin

      näyttäisitkö ovea vai vihreää valoa?
      Ikävä
      54
      731
    7. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      32
      723
    8. Ootko sä oikeasti sinkku?

      Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥
      Ikävä
      42
      676
    9. Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!

      Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy
      Luterilaisuus
      187
      670
    10. Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0

      Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali
      Luterilaisuus
      136
      665
    Aihe