Eurooppa ja nyt Barack Obama tutisevat suomen tulevista eurooppa päätöksistä. Olemme tutkitusti maailman paras maa, siksi olemme myös valtiaita koko maailmassa. Nauttikamme ylivoimastamme. Suomessa on myös vähiten mamuja euroopassa.
Eurooppa vapisee suomen edessä
Olemme kingejä
8119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Soini valtaan.
Noita-akka Tawja Halonen on parastaikaa myymässä Suomea EU:lle.
paljon vähemmän mamuja.
Mutta ehkä enemmän pakolaisia....
Muu maailma vapisee vai Suomen mediassa ei missään muualla. Kun seurailee muiden maiden uutislähetyksiä näistä EU ja muista kokouksista niin niissä potreteissa Suomen edustajat ovat siellä jossakin takarivin taaveina. Täytyy olla hyvin tarkkana jos keksii missä maamme edustaja löytyy.
Probakantaahan on käytetty kautta aikain oman kilven kiillotukseen kotikulmilla ja se on alue jota Suomessa viljellään runsaasti, kumma kun eivät ole hakeneet sille osuutta näistä maataloustuista.
Voimme olla koko maailmalle esikuvana siinä kuinka yhteiskunta säilytetään eheänä ja sivistys säilytetään. Myös kuinka oma kulttuuri halutaan säilyttää ja kehittää sitä itsenäisesti ilman myrkyllisiä jenkkimausteita.
Kun maailma näkee että on maa, joka ei alistu niin se saa rohkeutta sillä esikuvia aina tarjotaan.
Perussuomalaiset ovat meidän vahvin voimavaramme ja suomisyöjistä, ison rahan huorista, on päästävä pian eroon.
Luulee Suomen olevan häirikkö, mikäli ei lahjoita rahoja Kreikalle.
Onko punamummeli aivan sekaisin vai puuttuuko ymmärrys arvottomalta johtajalta?
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/06/presidentti_halonen_suomi_ei_aiheuta_eulle_ongelmia_2648979.html-
Me emme hyväksy vakaus systeemiä, se on oikeasti rikollista toimintaa. Kansa maksaa.