http://www.iltalehti.fi/dopingskandaali/2011060813859680_do.shtml
TAAS kepuloinen valehteli
7
<50
Vastaukset
- Onnelinen loppu
Kepun ex-ylihiihtäjä tulee lepakkoluolastaan apuun, hypnotisoi tutkijat selittämällä että syytetty hiihtäjä ei hoksannut, ja sen jälkeen molemmat hiihtävät auringonlaskua kohti. The End.
- Teki Anttilat?
Sellainen tapaus?
- RL 15. luku
1 § (24.7.1998/563) Perätön lausuma tuomioistuimessa. Jos
todistaja tai asiantuntija tuomioistuimessa,
asianosainen tuomioistuimessa totuusvakuutuksen nojalla kuulusteltaessa tai
muu henkilö tuomioistuimessa valan tai vakuutuksen nojalla
antaa väärän tiedon asiassa tai ilman laillista syytä salaa siihen kuuluvan seikan, hänet on tuomittava perättömästä lausumasta tuomioistuimessa vankeuteen enintään kolmeksi vuodeksi.
----
Päteekö vielä? - Lapsellista!
Tietääkseni Isometsä ei ole puoluetaustaansa osoittanut millään tavoin.
- Väärä valinta
Se pyrki kepun riveistä kansanedustajaksi, mutta ei sillä kertaa natsannut. Jonkun toisen puolueen listoilta olisi ehkä ollut parempi tuuri.
- Juttujen kertoja
Isumetsä oli Esko Ahon takana 2000 pressan vaaleissa. Mitä se sitten tarkoittaakaan? Mutta onhan ISometsä ollut itsekin kepuehdokkaana. Oli myös KMS-rahoitettuja miehiä, mutta ei kyllä tullut valituksi.
- Asiat asioina
Väärä valinta kirjoitti:
Se pyrki kepun riveistä kansanedustajaksi, mutta ei sillä kertaa natsannut. Jonkun toisen puolueen listoilta olisi ehkä ollut parempi tuuri.
Mutta ei ole osoitettu Isometsän valehdelleen todistajana. Muista ettet itse syyllityh herjaukseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974309Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293243No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351358
- 10979
- 141958
- 6904
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12842Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11780