Nyt ei Jartsa kommentoi
12
<50
Vastaukset
- Enkommentoiminäkään
Ja tää on Lapin miehen sana. En kommentoi. Siihen voi luottaa. En kommentoi.
- Ovat demareita
Demarit ei kommentoi
- Juu ei
Autoihin menevät kadunkulmiin piiloon ja loikkivat aitojen yli.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/94129-mtv3-aki-haaron-uskomaton-pako-–-narahti-nolosti
- Innostuiko liikaa?
Mikä on, kun ei juttu luista juttujen kertojatyypillä?
Keskustaehdokkaan kirjoittama kuvaus:
Sinnäkäs suomalainen. Luonteeltani avoin ja iloinen. Aina asioihin positiivisesti suhtautuva. Helposti innostuva, juttujen kertoja tyyppi.- Niemiheik
http://www.hs.fi/urheilu/artikkeli/Isometsää uhkaa ehdollinen valehtelusta doping-oikeudessa/1135266768904?ref=rss
- ????
Jari Isometsä on tyypillinen kepulainen.
- Totuu julkii
Demari on. Ei ole koskaan keskustalainen ollut. Miksi demarit yrittää valehdella? Ei ole Jari keskustalainen, demari on.
- Totuus julki
Totuu julkii kirjoitti:
Demari on. Ei ole koskaan keskustalainen ollut. Miksi demarit yrittää valehdella? Ei ole Jari keskustalainen, demari on.
Sinäkin olet tyypillinen kepulainen, valehtelet minkä kerkiät, saatana.
Isometsä pyrki vuoden 2007 eduskuntavaaleissa Keskustan ehdokkaana eduskuntaan Uudenmaan vaalipiiristä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Jari_Isometsä - Hallituskiima-aika
Totuu julkii kirjoitti:
Demari on. Ei ole koskaan keskustalainen ollut. Miksi demarit yrittää valehdella? Ei ole Jari keskustalainen, demari on.
Ei päässyt kepulina eduskuntaan. Demarina olisi ollut paremmat mahdollisuudet. Sen huomaisi myös kansa, kun viime vaaleissa äänesti. Äänet demuille, rökäletappio kepuille.
Kuuluuko mitään uutta takinkäännön MM -kisoista? Siellähän kepujohdon takit meinaavat kääntyä liiankin kanssa. Ettei vaan tulisi diskaus, kun jo vaalitkin hävisivät. Ahneus ja raha toimivat hallituskiimadopingina, ja sitä ei kansa hyväksy. Tulee uudet vaalit, jossa takinkääntäjät pudotetaan koko tiimistä. Tilalle tulee uusi puolue, joka tunnetaan nimellä Perusrehelliset. - Raaka väärennös
Totuus julki kirjoitti:
Sinäkin olet tyypillinen kepulainen, valehtelet minkä kerkiät, saatana.
Isometsä pyrki vuoden 2007 eduskuntavaaleissa Keskustan ehdokkaana eduskuntaan Uudenmaan vaalipiiristä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Jari_IsometsäDemarien ehdokas oli, muistan kuin eilisen päivän, kun oli demarien ehdokas. Ja jos jotain muistan, niin aivan varmasti juuri sen päivän muistan, kun demarina äänestin Isometsää. Ihan turha tulla sanomaan, että äänestin vahingossa kepulaista. En usko, demari on Isometsä. Ei ole muuta nauttinut kuin kansalaisluottamusta. Kova karpaasi on demari. Ei puhu palturia, totta puhuu aina. Lapin miehen sanaan voi luottaa. Demari on, ei ole, on, itse olen, en ole, keskustalaista äänestin, keskustaan voi luottaa. Ei voi demariin luottaa, Jumalauta.
- Sonnim.naist.mies
Naurattaa niin pirusti nämä kepulaiset piikkihiihtäjät ja sopupesäpalloilija. Hoh,hoh,hoooooooooo Kapi kilpailee rehdisti.
- Oswmium 76
Oletkohan aivan oikeassa?
Keputotuus eroaa oikeasta totuudesa ja Kepuänkyrä'totuus on kaukana oikeasta totuudesa.
On hienoa kun kepuloisia siirtyy demareihin yhä sankemmin joukoin.
Keskustan eduskuntavaliehdokkaan siirtyminen on hyvä asia, mutta miten tällainen Kepuänkyrätotuutta jopa oikeudessa päästelevä "pohjoisen rehellinen" "mies" voi tottua oikeaan totuuteewn?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974309Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293243No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351358
- 10979
- 141958
- 6904
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12842Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11780