Gallup työntekijäön palkkaamisesta ja vakuutuksesta

Oletteko ottaneet työntekijälle tapaturmavakuutusta? Sehän on tavallaan pakollinen, mutta ei siitä rangaista vaikkei sitä otakaan.
366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mitään sellaista EN ota mikä ei ole lakisääteinen. hankkikoot itse.

Äänestä

Vakuutus on lakisääteinen ja siitä rangaistaa vain jos se tapaturma sattuu. Rangaistus siis siitä jos sitä vakuutusta ei ole otettu

Äänestä

Halvin kulu duunarista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veke 1957, kirjoitti:

Oletteko ottaneet työntekijälle tapaturmavakuutusta? Sehän on tavallaan pakollinen, mutta ei siitä rangaista vaikkei sitä otakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu