EVM, Stalinin ja Pol Potin Märkä Uni?!

"- Euroopan VakatusMekanismin varat ja omaisuus on vapautettu kaikista oikeudenkäynneistä. EVM on vapautettu kaikesta takavarikosta ja pakkolunastuksesta. EVM:n asiakirjat ja toimitilat ovat loukkaamattomia. Hallintoneuvoston jäsenet, johtokunnan jäsenet ja varajäsenet, toimitusjohtaja, henkilökunta ja komiteoiden jäsenet sekä edellä mainittujen neuvonantajat on vapautettu kaikista oikeudellisista menettelyistä. "

http://riikkasoyring.nettisivu.org/evm-vakausmekanismi-syytesuoja-vero-ja-vastuuvapaus-virkailijoilla/

Lisää tuohon että absoluuttinen valta, josta tuossa on kyse, korruptio absoluuttisesti, niin minä ja sinä olemme tuon alla vain hyödynnettäviä keskitysleiriläisiä. PISTE!

Stalin ja Pol Pot, he olivat myös kaiken oikeuden ja lakien ulottumattomissa.
1157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mahdollisimman halpa työvoima paljastui Pol Potin taustalta myös, aivan kuten toisessa maailmansodassa, Kute tiedämme, EU:ssa poljetaan myös työvoiman hintaa monella eri tavalla:

http://books.google.com/books?id=lu6Mj0A7CpYC&pg=PA211&lpg=PA211&dq=Pol Pot stole his people blind&source=bl&ots=sKyUg8SoYF&sig=na9QIlYuYvB8Rd1GLJnB3hwB28A&hl=fi&ei=iG3wTauPHIKF-wbhxvDRAw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=9&ved=0CF4Q6AEwCA#v=onepage&q&f=false

Äänestä

Uppia, kansamme tulevaisuus vaakalaudalla, ja kansa vain paistattelee päivää kaljapurkin kanssa?

Äänestä

Että vapautettu pakkolunastuksesta, mutta esimerkiksi kaikkien valtioiden luonnonvarat ja muu omaisuus voidaan pakkohuutokaupata, ilmeisesti juuri heille eikä sitä "takaisin saa." Melko naiivia touhua.
Alkaa kyrpimään tieto koko politiikasta. Parempi lopettaa seuraaminen. Lähtee kaikki elämänhalut kun katsoo vierestä kuinka "joukkue" rökittää nössöt ja hölmöt 100-0.

Äänestä

EVM vaikuttaa pikaryöstövälineeltä? Kansa alkaa valveutua, ja "normaali" korkovelkakierre on liian hidas jotta ehtisivät putsata pöydän?

Äänestä
  • Sitäpaitsi EKP on VIRITETTY yksityisten pankkien pönkittämiseen kansallisvaltioiden kustannuksella:

    EKP antaa minimikorkoista lainaa yksityisille rahoittajille. Valtiot puolestaan ovat pakotettuja ottamaan korkeakorkoista velkaa näiltä rahoittajilta.

    Rahoittajilla on ystäviä, kuten petturipuoleita, media, luottoluokituslaitokset, säätiöitä ja finanssikonsultointifirmoja.

    Noh, tuosta voit itse vetää johtopäätökset, mitä seuraa kun pankkiirimafiosojen ahneus ja valtioiden rahantarve kohtaavat?

    Äänestä

Tätä eivät monet tiedä EVM:stä. Nämä kohdat tarkoittavat paljon enemmän, mitä äkkiseltään edes huomaa.
-Euroopan vakautusmekanismi (EVM) on Luxemburg`iin perustettava yksityinen pankki, eli se pyrkii tekemään voittoa ja saa sijoittaa varojaan miten haluaa.
-Jäsenmaiden on maksettava EVM:lle aina lisää kun a) sillä menee taseet heikoille (sijoitukset eivät tuotakaan) ja b) kun EVM niin päättää.
-EVM toimii yhdessä IMF:n kanssa: yksityistämiset, pakkomyynnit jne.
-Jäsenmaksuja voidaan karhuta ensisijaisesti, eli suoraan valtion budjetista.
-Jäsenmaksuista ei vapaudu, vaikka olisi saamassa apua. Jos jäsenmaksuja ei maksa, niin ei ole äänestysoikeutta. Jos joku ei maksa, on muiden jäsenten maksettava puuttuva rahoitus.
-EVM pankin henkilökunnalla (nykyisillä, entisillä ja tulevilla) on täydellinen syytesuoja ja toiminnanvapaus, eli ei minkäänlaista vastuuta mistään, verovapaus, vaikenemisvelvoite yms. Ja tietenkin EVM valitsee itse henkilökuntansa "sopivista talousalan ammattilaisista"

Ym. kohdat lainattu luvalla täältä, jossa aiheesta lisää linkkeineen:
http://www.samassaveneessa.info/lyhyet-katsaukset/439-20110607-katsaus

Koska valtamedia ei katso tarpeelliseksi julkaista asiaa, suosittelen kansalaisjournalismia ja tiedonvälitystä sukulaisille, tuttaville ja kaikille.
Kyseessä on vallansiirto valtioilta (poliitikoilta jotka edustavat kansaa) markkinavoimille (pankkiireille). EVM tarkoittaa että pankkiirit ottavat kansallisvaltioiden asiat hoidettavakseen. Veronmaksajien omaisuus kotiutetaan parin pankkisuvun ja heidän lakeijoidensa taskuihin.

Äänestä
  • On aika tärkeä juttu.
    Jos tämä toteutuu, niin: Sitten ei enää tarvi äänestää, kun demokratia loppuu pankkiirien täydelliseen valta-asemaan eikä hallituksilla ja kansalaisilla ole mitään sanomista mihinkään.

    Äänestä

  • Täytyykö tässä talkoot järjestää ja lähteä jakamaan kirjallista tietoa suomalaisiin koteihin, että ihmiset saavat tietoa. Mistähän saisi monisteita.


    Meiltä viedään kohta kaikki!!!!!

    Äänestä

  • hullua on meno kirjoitti:

    Täytyykö tässä talkoot järjestää ja lähteä jakamaan kirjallista tietoa suomalaisiin koteihin, että ihmiset saavat tietoa. Mistähän saisi monisteita.


    Meiltä viedään kohta kaikki!!!!!

    EVM on jättihuijaus. 9.6.2011 13:47 -viestiä saa kopioida ja levittää niin paljon kuin huvittaa. Se olisi toivottavaakin.
    T: Viestin kirjoittaja.

    US:ssa on aika hyvä kirjoitus. Hesari ei sitä julkaisisi, luulisin.
    http://www.uusisuomi.fi/raha/111600-raju-tulkinta-euroopan-tilasta-”pohjoista-ryostetaan”

    Äänestä

  • Diktatuuri tulossa. kirjoitti:

    On aika tärkeä juttu.
    Jos tämä toteutuu, niin: Sitten ei enää tarvi äänestää, kun demokratia loppuu pankkiirien täydelliseen valta-asemaan eikä hallituksilla ja kansalaisilla ole mitään sanomista mihinkään.

    Kreikassa ja Italiassa demokratia on tapettu jo. Mikä maa seuraavaksi Teuraalle, Espanjako?

    "EVM tarkoittaa että pankkiirit ottavat kansallisvaltioiden asiat hoidettavakseen. Veronmaksajien omaisuus kotiutetaan parin pankkisuvun ja heidän lakeijoidensa taskuihin."

    Äänestä

Kapitalistien juoni tämäkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EU:n Kasvot=? kirjoitti:

"- Euroopan VakatusMekanismin varat ja omaisuus on vapautettu kaikista oikeudenkäynneistä. EVM on vapautettu kaikesta takavarikosta ja pakkolunastuksesta. EVM:n asiakirjat ja toimitilat ovat loukkaamattomia. Hallintoneuvoston jäsenet, johtokunnan jäsenet ja varajäsenet, toimitusjohtaja, henkilökunta ja komiteoiden jäsenet sekä edellä mainittujen neuvonantajat on vapautettu kaikista oikeudellisista menettelyistä. "

http://riikkasoyring.nettisivu.org/evm-vakausmekanismi-syytesuoja-vero-ja-vastuuvapaus-virkailijoilla/

Lisää tuohon että absoluuttinen valta, josta tuossa on kyse, korruptio absoluuttisesti, niin minä ja sinä olemme tuon alla vain hyödynnettäviä keskitysleiriläisiä. PISTE!

Stalin ja Pol Pot, he olivat myös kaiken oikeuden ja lakien ulottumattomissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu