osan työmarkkinatuestani Savonlinnan reissuun! Vois nykiä edustajia hihasta ja kysäistä, koska saan semmosia töitä, mistä maksetaan palkkaa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011060913862921_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011060913862921_uu.shtml
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siinä vaiheessa kun itse semmoista aktiivisesti haet. Ei sitä kukaan puolestasi tee.
""koska saan semmosia töitä, mistä maksetaan palkkaa.""
Jos et itse omaa kykyä hakea töitä oikealla tavalla niin sitten TE-toimisto auttaa sinua siihen. HUOM. Ei niitten homma ole sinulle töitä antaa koska eivät ole työnantaja vaan töihin opastaja.
Jos edes pääset kansanedustajien kanssa lähikontaktiin. Festivaaleilla on omat VIP-alueet joihin ei tavan tallaajilla ole mitään asiaa.
niinhän se on kaikissa konsereteissakin, että niillä joilla jo ennestään paljon on niin niille vaan lisää annetaan.
Eliitille annetaan ilmaisia lippuja vaikka heillä olis varaa kustantaa itse lippunsa ja vielä pelipaikalla on tarjoomukset kaupanpäällisiksi.
Helle on saanut mut moraaliseen närkästystilaan ja sairasloma mitä poden nyt helteellä
Pitää ainakin yrittää.. Kyllä niitä ainakin anniskelupaikkojen yhteydestä löytynee.
Mää olen närkästyny ollu jo kauan. Mutta paranemisia sinulle!!!
Kerroppa sinä, mikä oisi oikea tapa saada töitä 60v muorin, joka ei oikein tunnu olevan työmarkkinoilla kovin suosittua ikäluokkaa?
Tottahan minä töitä koko ajan haen ja olen juuri nyt muutaman kuukauden työharjoittelussa alalla, josta jäin pari vuotta sitten työttömäksi.
Mikäs se kansanedustajien homma sitten on, jos ei kansan hyvinvoinnin edistäminen? Te-toimistojen apu on jo nähty. Töitä on, mutta ei palkallista...