"Tanskalaisen Klovni-elokuvakomedian mainosjuliste joutuu sensuurin Suomessa. Julistekuvassa näkyy osa näyttelijän sukuelimistä, mistä on tullut valituksia Finnkinolle, kerrotaan elokuvan levittäjäyhtiöstä.
Julisteessa esiintyy tanskalaiskoomikko Frank Hvam, joka on Kyllä nolottaa -tv-sarjan tarinaan perustuvan Klovni-elokuvan päähenkilö. Julistekuvan sukukalleudet peitetään mustalla tarralla".
http://gfx.filmz.cdn.zfour.dk/97/56597-1000x1482crop0.jpg
Pussit ehkä vähän näkyy kukkasten alta !
http://www.kaleva.fi/uutiset/klovni-elokuvan-juliste-sensuroidaan-suomessa/902467
Tämä leffa juliste sensuroidaan suomessa, koska
8
557
Vastaukset
- Kas kun ei
kielletä koko törkeiden tanskalaisten elokuvaa
- mauton n
Juliste on mauton. Pakkomielteinen itsensä paljastelu ja kikkelinvilauttelu on sairaus
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ekshibitionismi- luonto on aina ok
Jahas,mutta uutisissa veriroiskeet ja haavoittuneet,rajahdysten jaljet paat ja raajoja irt,se on sopivaa katsottavaa alaikasille????
- Uutiset=roskaa
luonto on aina ok kirjoitti:
Jahas,mutta uutisissa veriroiskeet ja haavoittuneet,rajahdysten jaljet paat ja raajoja irt,se on sopivaa katsottavaa alaikasille????
Uutisissa ei näytetä kuin prosentti siitä mitä ihmisille, useimmiten siviileille tehdään. Koska muka on Suomen uutisissa näytetty mitä tehtiin 2004 Fallujah:ssa siviileille tai mitä Israelin kiltit soturit tekevät palestiinalaislapsille ja siviileille, esimerkkejä löytyy kasapäin. Uutiset ovat vain propagandaväline jolla kansalaiset ohjaillaan uskomaan valheita ja puolitotuuksia. Lisäksi media ohjailee meitä juuri tuon julisteen tapaisella roskalla kiinnittämään huomiomme kaikkeen epäoleelliseen.
- Hävytön juliste
Ompa seksistinen ja ruma mies julisteessa ! Yök ja munat noin pienet, että sopiikin peitää tarralla.
- jarzan
No ei kyllä kovin suurta tarraa tarvita... halvaksi tulee...
- yöööäääk
Hyi, homppeli elokuvat voisi kieltää kokonaan.
- lets peitetään
Nännit näkyy myös. Peitetään nekin. Miten miehen ilmekin on rietas? Peitetään naamakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1004928
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2452016- 861645
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401190Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3371163Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051100- 501099
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1471068- 1111029
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85984