http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Kataisen ja Soinin neuvottelut ohi/1135266789984 Ja paavokin oli jo menossa ulkoministeriksi :D
KATAINEN EPÄONNISTUI URPILAINEN KEHIIN.
haha vai nii
2497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
En minä Käteistä kaipaan jää, mutta Paavo jalasmökkiä käy sääliksi ..
tossa syy
http://rom.naurunappula.com/nn/1/674/463/s_ha-haa-pelkuri_712047.jpg
Miksei tätä voitu myöntää jo aikaisemmin? Kataisen linja neuvotteluissa on ollut Kreikka tukien tapaan täysin epäonnistunut.
Jutan vuoro.
helvetin Kataisesta edes joku toivoo pääministeriä kun vvministerinä tuhosi koko maan talouden ja vapautti rikkaat veroista?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011060913865884_uu.shtml Vielä vähän aikaa näin ? Ja nyt tilanne taas toisipäin. Ei tästä ota erkkikään selvää.
Kataisen CV:
Tuhosi kokoomusen
Tuhosi suomen talouden
Tuhosi Euroopan talouden
Tuhosi maailman talouden
Pistäkää paremmaksi...
Katainen vain tottelee kansainvälistä ryöstökapitaalia. Ei hänestä itsestään todellakaan ole noin suuria saamaan aikaan!
Lue raportti mitä EKP:n ja rahalaitosten hyvävelisysteemi tarkoittaa kansallisvaltioiden tulevaisuudelle:
http://riikkasoyring.puheenvuoro.uusisuomi.fi/73951-euroopan-talous-pyramidihuijaus-velkakriisi-petos-talouskriisi-jalkia-peitellaan
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194682526805/artikkeli/mtv3 hallitusviritelma kaatui - kataisella vain vuorokausi aikaa.html HIKEE PUKKAA JYKÄLTÄ VIEKÄÄ VETTÄ ÄKKIÄ.
muuttaa?
Urpilainen on jo ajat sitten kirjoittanut nimensä Portugalin apupakettiin.
Ääliö...
http://yle.fi/uutiset/teemat/vaalit_2011/2011/06/nain_urpilainen_todella_sanoi_eurosopimuksesta_2652060.html Tilalle tämä takinkäännön Suomenmestari, Repikää siitä. Ei hyvä kumpikaan.
tuotakaan akkaa katsele samassa hallituksessa.
Sinipunaa siis pukkaa ja mikä pahinta...Heinäluoma ja Hörhönmaa kaivetaan taas esiin. Ja sitä ei kestä kukaan.
Ei hätää VIHREÄT tulee apuun. Maassa taas kaikki hyvin.
Hiljaa hyvä tulee, tiesi jo wanha kansa sanoa! Jos ei Jyrkin konsteilla onnistu, niin sitten tosiaan Urpiaisen vuoro, mutta pidetään Suomen ja EU:n vakaus lähellä sydäntä niin ei voida epäonnistua!
osoittanut jo aika selvästi ettei häntä kiinnosta EUn vakaus paskaakaan, vaan sen hajoaminen.
Sinänsä se ei minua haittaisi, mutta näin asuntovelallisena se tietäisi konkurssia.
EU:n kasaamisestakaan mitään konkurssia tullut, miksi muka hajoamisesta?
ei tullut konkurssisa EUn kasaamisesta?
Kreikka, Portugali ja Irlanti ovat tällä hetkellä käytännössä konkurssissa eivätkä saa lainaa mistään joutuen pyytämään apua. Ellei apua annettaisi, kaatusivat ne ja sitten Espanja, Italia jne.
Miten niin kasaaminen ei aiheuttanut konkurssia?
Aikaa on vielä 24 tuntia. Eiköhän siinä ajassa jonkin viritelmän huomenna voi esitellä. Jos tunnustelija vaihtuu Urpilaiseen, on hän pettänyt vasurit hyväksymällä portugalsopimuksen, ja muutenkin valehdellut minkä kerkiää. Ei näytä hänenkään tilanne hyvältä. Huomisesta tullee vekkuli päivä.
Soini ainakin sanoi eilen a-studiossa (tai joku ohjelma Ylellä) että Urpilainen eli Demarit teki kokoomuksen kanssa sopimuksen siitä Portugalin tukipaketista ja että se on sitova sopimus, näin käsitin.
Mutta entäs ne vakaussopimukset, nehän tässä pahin vaara on Suomen taloudelle ja itsenäisyydelle myös, ne toteutuessaan sitoo Suomen aina vain enemmän Eu:n kiemuroihin joista on hemmetin hankala irtaantua ?
Minä jos olisin hallitustunnustelija, hallituspohja olisi
Vihreät - PS - Vasemmisto - KD -
Oppositiossa
Kok. - Kesk. - SDP
Tämä on ainoa vaihtoehto. Muuten tuloerot kasvavat, Suomi vajoaa syvään lamaan, työpaikat menevät.
Perussuomalaiset eivät missään tapauksessa lähde samaan hallitukseen vihreiden kanssa joten tuo hallitus ei voisi mitenkään toteutua.
Tuo hallitus ei voi toteutua siitäkään syystä, että se on vähemmistöhallitus jolla olisi vain 79 paikkaa eduskunnassa eli joku oppositioon laittamistasi puolueista olisi otettava hallitukseen ja käytännössä se joku olisi SDP.
MIKSI KATAINEN ON YLIPÄÄTÄÄN NEUVOTELLUT KEPUN JA PS :N KANSSA ? KUN EU KÄSITYKSET ON NIIN KAUKANA TOISISTAAN KUIN OLLA VOI. TÄMÄ ON JUONI JONKA SDP ON JUNAILLUT. NO KATSOTAAN MITKÄ PUOLUEET SDP :N KELKKAAN LÄHTEE. SIINÄPÄ PULMAA KERRASSAAN.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/112961-kataisen-ps-pyynto-jatetty-”en-mina-tieda” Siis kuka ei tiedä, vai tietääkö kukaan mitään.
Näinköhän Katainen mokas Kokoomuksen oppositioon. Kas siinäpä oliskin yllätys.
viimeinen yritys
http://naurunappula.com/s/hallitus