Jokaisella on sananvapaus. Sananvapauteen sisältyy oikeus ilmaista, julkistaa ja vastaanottaa tietoja, mielipiteitä ja muita viestejä kenenkään ennakolta estämättä
Sananvapaus Suomi24 :nnä
5
101
Vastaukset
- öhhöh Maijanen
Ei sitä ole olemassa, ootsä ihan hoopo, ja siks toisekseen jos vaikka nikillä itseäs ilmaiset, niin roikkuvaiset ovat kimpussa. Siis ne joidenka mielestä vain he ovat ainoita oikeassa.
Onhan ne saanut isokenkäisetkin lopputilejä, kun työnantaja ei oo ymmärtänyt heidän "huumoriaan" sanavapaassa netissä.
Ootappa vaan, kun alkaa mennä aina vain sekavammaksi nämä sanojensa ilmaisut. Yksi hullu kirjoittaa yhtä ja seuraavat kymmenen vielä hullumpaa ymmärtävät sen ihan miten haluavat harhoissaan. Jos sanoja on tunnistettava ja ne 10 hullua jo terminaalivaiheessa, niin eihän siitä seuraa muutakuin harhan tiivistyminen joukossa.
Jotta olen aina ollut sitä mieltä, että mielisairaalat voisivat vaihtaa kohteitaan potilaidensa suhteen. Olis jo aika. Eesmees jotkut politiikot taikka tua vakuutuslaitos ihme lainsäädöntöineen. Ne vasta on ihan pihalla kun kaikki normaali tekeminen pitää ihmisiltä kieltää. Se se vasta hullua on varsinaista narsismia.
ÖÖh, ennalta estämättä, eikös poistot tapahdu jälkeenpäin estämällä, täällä nurinkurinportaalissa. - Vapautta Sinulle:
Minä kirjoitan tähän vapaasti, katso vaikka:
Porvaripuolueet ja kansalaiset penäävät vastuuta Soinilta kun lähti ulkomaille lomille. Entä pankkiirien lellilapset jotka kansalaisten rahat haluavat vakauspakettiin? Eivätkö tiedä että EVM-KORPORAATION virkamiehillä on TÄYSI VASTUUVAPAUS, tekivät he kansalaisten rahoilla mitä tahansa, jopa jos järjestävät tappavia tauteja, kaikki kiinteistöt EVM-korporaation omaisuudeksi, tms. VAstuuvapaus ja syytesuoja, mitä heille antaa, EI TULE TAKAISIN!
http://riikkasoyring.nettisivu.org/evm-vakausmekanismi-syytesuoja-vero-ja-vastuuvapaus-virkailijoilla/
Teksti on vielä tässä, siis sananvapaus on olemassa. Kiitos! - jytky1
Soini jättäytyi tahallaan oppositioon koska tietää saavansa näin seuraavissa vaaleissa enemmän ääniä tämän Hallituksen muniessa kaiken.
Soini saa myös menettelyllään aikaan ennenaikaiset vaalit. Tämä nykyinen tuleva riitainen ja osaamaton hallitus ei istu kuin alle vuoden ja uudet vaalit on jo näköpiirissä, joista Soini kerää ennätyssadon. Soini oli todella älykäs jäädessään oppositioon ja petaten näin itselleen voitokkaat ennenaikaiset uusintavaalit.
Soini katokaas osaa olla tavallista älykkäämpänä juoni ja lukea tulevia asioita normaalia pidemmälle. Vie muita toheloja kuin litran mittaa ja osaa ärsyttää muita poliitikkoja sekavaan tilaan. Olen todella sananvapaa kerron ja sanon just niinkun asiat ovat en voi sietää ihmisiä jolla on asiaa mutta eivät voi sanoa sitä suoraan vaan kuulen sitten myöhemmin jostain muualta ...monen muun kertomana ja yleensähän se menee niin,että enemmän keittäjiä niin suurempi soppa .....
- verahelsinki
Suomi24, eiku suoli24:llä voi kirjoittaa ihan mitä vain, koska suomi24 on saastaa!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964774Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083804Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1082220Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321258
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621246- 531105
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4931059