että oikein piti laittaa ikkunan väliin (jotta pysyy auki) ensin Sana-lehti ja kun se oli niin ohut niin lisäsin vielä Ristin Voiton tulemaan ikkunan auki pysymistä.
Herran jestas, kun täällä on kuuma
4
51
Vastaukset
- aatteleppa asiaa
Tyhjänpäiväisen avauksen teit vielä höystäen sitä pilkkaavalla siunauksella.
Lue tuosta uutinen niin saat miettiä mitä pelastuminen merkitsee ajallisesti. Iankaikkinen pelastuminen on vielä isompi uutinen.
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Hukkuneeksi epäilty uimari virui kolme päivää luodolla/1135266790959 - tode*
kyllä se tosiaan niin on, että Ristin Voittoa tarvitaan.
Täällä ei ole kuuma ---> saunomisen & uimisen jälkeen olotila on hieman niin veltto, etten oikein taida jaksaa syventyä tämän palstan antiin. - Pakis.
juu, tarvitaan, tarvitaan, mutta kun on luettu niin joutaa ikkunan pönkäksi :))
olen kuullut että eräät uskovat jopa sytyttävät niillä saunan uunia....
Saunaa ja uimista, ei voi kuin sanoa että toisilla sitä on varaa noin ihaniin elementteihin.
täällä hikoillaan töissä ja niin kyllästyttää jotta, mutta onneksi alkaa kohta loma:))
Niin jotta syventyä palstan antiin, heh, ei siihen tarvita saunaa tai uintia, tämä palsta on menettänyt hohtonsa, ei jaksa lukea jatkuvia uskovien riitoja miten mikäkin kohta merkitsee jne.
Jos täällä aloittaa ketjun esim. neitsyyden menettämisestä (Mariankin) niin johon väki alkaa kirjoittamaan, huoh, huoh...
Taidan alkaa pistäytyä uunilla, kun jotain on syrämellä niinkuis asian tynkää tai jotain...
Hyvää kesän jatkoa :)))))) ja saunomista ja uimista ja metsässä kävelyä ja kaikkea niitä jota täällä kiven sisässä ei voi harrastaa, kaikkialla vain lämpimät muurit hohkaa! - tode*
sunnuntaina helpottaa jo!
Niin.. Raamatun tekstit ovat suurimmassa määrin tulkinnan kautta ymmärrettävissä, ja siitä johtuen erimielisyyksiä tulee. Turhan kärkkäästi vain palstan tämänhetkinen ukkokööri itseään ilmaisee.
Kun pesää sohaisee pari intomielistä ateistia, pari ervastillaista ja pari muuta alati loukkaantuneessa tilassa olevaa entistä ja nykyistä, niin ilmapiiri on aika tavalla evvk.
Hohhoijjaa, lähdenpä tästä pulahtaan taas, vp:n kunniaksi. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4126016- 825356
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484394- 523951
- 523739
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1723447Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1103209Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky623202- 432279
- 492205