Suomessa yrittäjiäkö, Hah.hah...

sairas järjestelmä, ei suomessa todellisia yrittäjiä ole kuin muutama, loput yrittäjät on niitä lois- ja pummiyrittäjiä, nostavat kuukaudessa tasasummis valtion apua, tukea, tuen tukean, osatukea ,työllisyystukea,eu tukea ,pienyrittäjätukea jne. kaikki PALKANSAAJAN, VERONMAKSAJAN LOMPAKOSTA..mieti tätä..Meillä syyllistetään kansalaista siitä ,mitä yhteiskunta on isolla rahalla rakentanut, vääristyneen yrittäjyyden. Täällä mimen omaan yrittäjää kannustetaan hakemaan kaiken maailman valtion tuet. Tässä tulee sitten se uutinen:tosi helppo kontroloida ja ohjata yrittäjää kun toinen käsi on valtion taskussa lompakolla.Suomessa yrittäjyys on SUURI BLUFFI.Pikemminkin yrittäjä on talutusnuorassa oleva vasikka tai rimpuileva sonni.
975
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sitten,kun yritystuki loppuu firma kaadetaan ja pistetään uudestaan pystyyn uudella nimellä.

Äänestä

Tuottamattomista töistä maksetaan, niille maksetaan jotka tätä sairasta paskaa ylläpitävät toimistoissaan kahvia juoden ja pullaa mussuttaen, voi vittu perkele helvetti mitä touhua..

Sellaista hinttimäistä näpertelyä, ei oikein osata eikä jakseta.. ja rahaa pitäs kuitenkin saada, ahneita ja laiskoja velliperseitä, juuri ne "yrittäjät" ja papereiden pyörittäjät..

Katujen lakaiseminenkin olisi hyödyllisempää kuin tämän kusetusjärjästelmän ylläpitäminen ja pilkunnussintasääntöjen keksiminen..

Systeemi on täysin vääristynyt ja kieroutunut.

Ja kuka sen maksaa, miten pitkään? Koko ajan siitä kassasta otetaan enemmän kuin siihen tulee, ei rikkaat maksa veroja, eikä niitä maksa pätkätyöläiset, vuokratyöläiset, 9 eurolaiset, työharjoittelijat..

Tulonsiirtoa köyhiltä rikkaille, miten mitään siirretään, kun ei ole enää mistä siirtää..no sitten keksitään kaikkia helvetin pakkoveroja ja nostetaan hintoja, kohta on keskiluokkakin leipäjonossa, kun ei se raha vaan riitä..

Vitun tyhmät idiootit, tuhkatkin on jo viety pesästä, teitä huijataan ja kustaan silmille ihan hymyssä suin ja te alistutte, mikä teitä vaivaa, lopettakaa tyhmyytenne..

Tekin tätä asennevammaisten vammaista systeemiä pyöritätte, hyväksymällä hiljaa kaiken.

Viranomaisetkin on täysiä vitun rikollisia ja semansa väärinkäyttäjiä, tai sitten vaan totaalisen tyhmiä jauhopäitä.

Poikkeuksiakin tietenkin löytyy.

Milloin tämä helvetin hyväveliperseily loppuu?
Tervemenoa saunan taakse ja hyvää päivää kirvesvartta vaan..

VASTAKKAIN ASETTELUN AIKA ON OHI, mietipä nyt hetki.. onko?

Osaatteko te käyttää aivojanne? Suomi oy ei todellakaan ole mikään demokratia, joko se jäätynyt pää alkaa raksuttaa??

Yrittäisitkö sinä sammuttaa tulipaloa bensalla?

illuminati perseraiskaa teitä 24/7 ja te itse taidatte sitä ihan halutakin..

Äänestä

Jus luin yhtä tuulimylly yritäjää,arvatkaa vaan millä pyörii nuo propelit ?

Äänestä

vero,vero,vero,vero ja lisää veroa kuluttajalle suomalaiselle kansalaiselle..

Äänestä

tässähän sen näkee, tähänkään viestiketjuun ei löydy yhtään tosi yrittäjää ja nää tuki tuki loisyrittäjät pitää turpansa kiinni..

Äänestä

kyllä pizzanpaistajat saa tukea,mutta meneepä umpisuomalaine kysyyn,vaikka finnveralta rahaa,ei tuu latin latia,on kokemusta ja omaa rahaa pitäs olla het 20000 e,et ne ees harkitsis ja kovat takaukset

Äänestä

on yrittäjyys onnistunut ? Paljonko on tullut kahisevaa virallisesti tai pimeästi ?

Äänestä

tuon yh-huoraäidillesi ?

Äänestä

viestin sanoma lienee se, ettei täällä kannata mollata duunareita työssä tahi ilman ,meillä suomessa on kantaväestön yrittäjyys yhtä vaikeaa kuin vapaan kansalaisen, valtio valtio valtio..ei täällä sana vapaus, vapaa yrittämään ole totuus..Tämä politiikka ruokkii vain luukuttamaan niin yrittäjää kuin tekijää..vastuu otetaan jyvitykseen ja laitetaan liekaan ,korvamerkitään menot ja tulot, todellinen yrittäjyys ei poliisia kaipaa, eikä veronkiertoa tarvita..sulle, mulle jne--

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosi kuin vesi kirjoitti:

sairas järjestelmä, ei suomessa todellisia yrittäjiä ole kuin muutama, loput yrittäjät on niitä lois- ja pummiyrittäjiä, nostavat kuukaudessa tasasummis valtion apua, tukea, tuen tukean, osatukea ,työllisyystukea,eu tukea ,pienyrittäjätukea jne. kaikki PALKANSAAJAN, VERONMAKSAJAN LOMPAKOSTA..mieti tätä..Meillä syyllistetään kansalaista siitä ,mitä yhteiskunta on isolla rahalla rakentanut, vääristyneen yrittäjyyden. Täällä mimen omaan yrittäjää kannustetaan hakemaan kaiken maailman valtion tuet. Tässä tulee sitten se uutinen:tosi helppo kontroloida ja ohjata yrittäjää kun toinen käsi on valtion taskussa lompakolla.Suomessa yrittäjyys on SUURI BLUFFI.Pikemminkin yrittäjä on talutusnuorassa oleva vasikka tai rimpuileva sonni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu