Mikä tätä Suomea oikein vaivaa?

Jaska Vuosaaresta---

Jos nyt ihan asiallisesti ajatellaan niin tuntuu siltä, että kaikki asiat ovat päin persettä, siis persetta.

-Mustalaiset heittelee Suomalaisia kivillä.
-Kadunkulmat ovat täynnä kerjäläisiä.
-Työttömyys on aivan tapissa.
-36 000 Suomalaista nuorta on hävinnyt yhteiskunnasta kuin pieru saharaan.
-Hennapartaisia piruja on tuhansittain joka paikassa.
-Muslimit ovat vallanneet monet lähiöt.
-Rikollisuus kasvaa.
-Pimeät työmarkkinat rehottavat.
-Ruoan hinta nousee päivittäin.
-Kodittomien määrä kasvaa räjähdyksen omaisesti.
-Kouluja ja päiväkoteja suljetaan.
-Poliisin resursseja karsitaan raskaalla kädellä.
-Miljardilainoja myönnetään konkurssikypsille maille.

En muista, että Suomen asiat olisivat olleet näin tolkuttoman huonossa jamassa koskaan, ei edes sotien jälkeen. Mutta sen tiedän, että tämä kaikki on huonosti hoidetun sisäpolitiikan saldoa. Onko meillä todellakin järkevät ihmiset niin kortilla, että kaiken maailman kusipaat saavat hoitaa valtion asioita. Ja tässä on sitten lopputulos. Ja pahempaan mennään koko ajan.

2

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anti-isäm maallinen

      Nykyisessä tilantessa ei ole mitään ihmeteltävää. Suomen ja muiden Länsimaiden alennustila on luonnollista seurausta niistä poliittisista ja yhteiskunnallisista linjanvedoista mitä on viimeksikuluneen vuosisadan aikana tehty. Sama kehitys on nähtävissä kaikkialla Lännessä, useimmiten vielä selvemmin kuin Suomessa johtuen neuvostoliiton vaikutusvallasta takavuosien politiikkaan. Mikäli halutaan parempaa huomista tulee koko rappeutunut Länsimainen arvomaailma hylätä ja korvata paremmalla, ei suinkaan pitää siitä kynsin hampain kiinni niinkuin kaikki vähälahjaiset isäm maan puollustajat ja muut perussuomalaiset tekevät. Tämä on asia mitä isäm maalliset pölkkypäät ja homma-kultin jäsenet eivät edelleenkään, kaikkien näiden vuosien jälkeen suostu tajuamaan.

    • Terveen yhteiskunnan kivijalka on usko Raamatun Jumalaan ja Hänen lakiinsa, KYMMENEEN KÄSKYYN!
      Jos me näin elämme niin kaikilla on hyvä olla!
      Raamattuun on myös kirjoitettu että jokaisella kansalla on rajansa ja asuinsijansa.. Ei ole oikein että sallitaan holtiton maahanmuutto väärin perustein ja aiheutetaan ristiriitoja suomalaisten kesken.. Ongelma pitää hoitaa siellä missä ongelma on alkanut.. Silloin voimme auttaa tuhatkertaisesti hädän alaisia ihmisiä samalla rahalla minkä maksamme tällä suomalaisella idioottimaisella maahanmuutto politiikalla.. Suomi on Suomalaisten maa josta olemme syyttöminä kaikkiin sotiin maksaneet äärettömän kovan hinnan!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      32
      7327
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      4403
    3. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      28
      3999
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      189
      3509
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      2583
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      30
      2525
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2182
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      29
      2139
    9. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      164
      2003
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1412
    Aihe