puheenjohtaja: J Urpilainen,varapuheenjohtajat: P Arhinmäki ja A Sinnemäki.
Tunnuslauseemme on: KAIKKI ON MYYTÄVISSÄ.
TAKINKÄÄNTÄJÄT RY.
6
<50
Vastaukset
- aijaaajjai
Täällä muutama reppana itkee,kun oman punapuolueen PJ:n takki taas jälleen kerran kääntyi - Syyttävät Soinia.
- Jokohan oppi?
Soinilla sormet turvoksissa, kun Audin ovet pamutettiin taas kerran takinkääntäjän sormille.
- ei vasuri
Audin musta nahkapenkki saa vasemmistolaiset aina kiimaan.
- Antianarkisti
Vasemmistolaiset olisivat valmiita kantamaan vastuuta, vaikka ministerin virka-autona olisi Lada 1200L ja takapenkin päällinen juuttikangasta.
Soini hamusi ministerinsalkkua vain ja ainoastaan palkkioiden ja hyvän eläkeviran toivossa kuten SMP:n Pekka Vennamo aikoinaan. Seteliselkärankainen on seteliselkärankainen, vaikka voissa paistaisi. Soini ainoa este oli omat puoluetoverit. Nyt Soini ei voi odottaa muuta kuin täydellistä kriisiä, joka veisi Euroopan täydelliseen anarkiaan ja valtaan nousu olisi mahdollista ilman demokratian kunnioittamista.
- tarkkailkaa..
Muistakaa seurata yhtä asia. Kun tämä sixpack hallitus tulee. Ja lähimmän kahden vuoden aikana alkaa laueta Kreikasta lähtien valtiolle maksettavaa. Kaikki hallituksessa olevien ministerit luikkii kukin ajallaan poliittiseen valtion suojatyöpaikkaan. Hyvä esim vaikka Arhinmäki jolla ei mitään loppututkintoa ja saa suoraan n35 henkilönä hyvän paikan. Monet muutkin. RKP entinen kansanedustaja nainen Eva Bioden jolla ei edes loppututkintoa lainopillista joita viikko kursseja. Sai korkeapalkkaisen viran. Näin näissä käy! seuratkaa tilannetta.
- <<<<.
Naurattaa kuvitella puna-Paavoa ministerinä - tyypillä ei ole mitään kokemusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064592Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293403No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 411438
- 361353
- 381206
- 141102
- 1591026
- 27998
- 6944