TIETOMURTO IMF:ään! JES!

Nahkakuula-

Jotain tällaista toivoinkin. Jos se oli Wikileaks niin toivottavasti julkistaa tietonsa pian. Tällaisen kyberterrorismin pystyy hyväksymään ja oikeastaan se on jopa suotavaa.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Kansainväliseen valuuttarahastoon tehtiin tietomurto/1135266840253

7

70

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juupa jåå
    • Bilderberg se oli

      Ei wikileaks mitään julkaise, se on porvarien ylläpitämä sivusto joka julkaisee tekaistua propagandaa.
      Muuten se olisi julkaissut MK ULTRA:n kaltaisista kokeistakin tietoa, eipä ole nössö Assange uskaltanut. Vinkattukin on nyymien toimesta.

    • kummaa

      IMF:llä jos kenellä on varmasti luurankoja kaapit täynnä. Sieltä löytynee erivaltioiden salattuja taloustietoja rekkalasteittain, tilastoja joita ei julkastia. Esim. Goldman Sachs pankin osuutta ei tähän päivään mennessä ole paljastettu täysin suurelle yleisölle Kreikka tilastojen peittelyssä.

      Hiukan mielestäni haiskahtaa tämä Strauss-Kahn pidätystkin. Jotenkin tulee nämä Wikileaks syytökset Assangea vastaan ruotsista mieleen. Jos todellakin äijä haluttiin siirtää sivuun jonkun asian tai erimielisyyden takia, niin se olisi tehty juuri näin.

      • ,

        Strauss-Kahn aikoi ilmeisesti "vuotaa" tietoja IMF:n todellisista vaikuttimista, siksi mies vaiennettiin, ei sentään tapettu vaan jätettiin eloon esimerkiksi sellaisille jotka meinaavat "livetä" valtaeliitin otteesta !


    • vai kai?

      Jospa sieltä hävis vain tilitä joku 100 mrd??

    • bmcgjdtuetu

      Yessss.....Wikileaks on samanlainen ziionistien Troijan puuhevonen, kuin Zeigeist-liikekin

      • todennäköisesti

        Varmaa peliä pelaa viimeseen asti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3799
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1845
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      754
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      698
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      56
      697
    Aihe