Mitä ne skinit on siä hesas tehny?

yks surffailija

..

4

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kesä se kaikilla on

      Kesälomaa varmaa viettää pohjosessa? Ei oo ikinä häirinnyt mun rauhaani stadissa, mut samaa ei voi sanoo monesta muusta "ryhmästä". Haa, jos luulit rasismiksi, niin erehdyt taas kerran. Ryhmään kuuluu juoppoja ja muita viinan väärinäyttäjiä (enemmistä) ja muunlainen häiriökäytös.

    • Täällä edes ole

      mitään Skinejä eikä vastaavanlaisia pellejä. Ne on noita landejen juttuja noi eli just jossain Joensuussa varmaan on paljonkin mutten ole Stadissa nähnyt koko ikäni aikana ainottakaan. Täällä on kyllä esim. narkomaaneja aika paljon varsinkin tietyillä alueilla. Itäkeskus ympäristöinen, sörnainen ja esim. kontula ovat aika narkkaripainotteisia alueita ja juoppoja ja muita sekopäitä on paljon.


      Stadin ulkopuolella asuvat eivät voi yksinkertaisesti ymmärtää millaista on asua täällä. Enkä sano, että se on negatiivista on siinä hyvääkin paljon enemmänkin vielä, mutta landet eivät ymmärrä mistään mitään miten täällä eletään, olen huomannut sen!

      • Anonyymi

        Juuri näin, ei täällä mitään skinejä näy ja jos muutama hassu skinipelle täällä näkyy niin sekoittuu massaan ja aika usein niiden suusta tulee sellaista tekstiä(savoa tai vastaa miesie juttuu) ettei stadilainen ymmärrä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      233
      3961
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      122
      2291
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1439
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      919
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      787
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      746
    Aihe