Kertokaapa vihtiläiset kanssaveljet ja siskot, kannattaisiko Vihtiin perustaa uusi pizzakebab-mesta? Onko tarjonta mielestänne kohdallaan? Huomasin tuossa että ainakin kirkonkylällä pitsanpaistaminen on ilmeisen hyvä bisnes.
Pitsanpyörittelyllä rahoiksi?
7
573
Vastaukset
- näin täällä kk:lla
Kirkonkylällä ainakin joku ulkomaalaistaustainen pizzayrittäjä näyttää pärjäilevän, kun uutta komiaa liiketaloa pysyttelee.
- nummelan kolli
Komia onkin talo, siellähän pyöritetään näköjään muutakin kuin pitsoja. Nousiko muuten lättyjen hinnat uusien tilojen myötä? Kirkonkylälle lähtöön on vain yksi syy täältä Nummelasta ja se on tottakai VIHDIN KINO, paras teatteri koskaan.
- abib kebab
kyllä tänne aina yksi pizza & kebab & pannupizza joukkoon mahtuu.
- Oreganos
tiskinalta naurutupakat..niin varmastipärjäät..;)
- ruogaaaa
Suomi-pizza. Se olis hyvä markkinarako. Hinnat samat kuin robertoilla, mut kun suomalainen omistus, niin kauppa voisi käydä. Vai voisko?
- 0987654321
Paras pitseria vihdin alueella oli Candan. Sen jälkeen en ole hyvää pitsaa täältä saanut... Liekö Biber samojen omistajien?
- TörkeetKitkut
Myykää Jazz Tupakkaa Saatte Homma Futaamaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515866Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714595Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913735Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613265SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502443Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131209