Heinäluoma tai Urpilainen televisioon kertomaan missä tässä oikein mennään !
Kataiseen ei luoteta !
11
91
Vastaukset
- Jyrki menetti uskon
- matoa koukkuun
Nyt on paha paikka, Jyrkillä ei voi seistä... No, tullee vähemmän pikku jyrkejä
- pilberkereitä
ihmeellistä salakässehtimistä!!!
- -----
Ihmeellistä. Mistähän kokoomus oikein kähmi kauheasti ääniä huhtikuussa?
Pettynyt ja surkea Suomen kansa ei äänestänyt kokoomusta, Kataisesta nyt puhumattakaan.
Varmasti joku salainen tukiryhmä Euroopasta toi salaisesti täytetyt vaalilappuset äänestyspaikan laatikkoihin! Oisko ollut joku Bildenburg? - vähän valioita
Nyt luotetaan. Katainen hoiti Portugalin raha-asiat hienosti ja ypöyksin! kukaan muu EU maa ei siihen osallistunut, eikä kukaan Eduskunnassa äänestänyt sen puolesta, ei edes suurvaliokunta!
- Kyllä kyllä
Veroja rakastava "litraleuka" Jurpolainen ja ay-mafioso, ylioppila, Eero Heinäluoma, ovat tämän maan suurimmat kyvyt!
Eero - kerropa suoraan - miksi SDP vastustaa Kokoomuksen ja myös esim. Björn Wahlroosin kannattamaa kansalaisten perustuloa/kansalaispalkkaa?
Veisikö se liikaa valtaa ay-liikkeeltä ehkä????? - liitto-oravat
Juu, niin on. Ay-liike ei oikein tykkää siitä, että perustoimeentuloa korotetaa. Kas kun sitten on liiton päivärahaa taas korotettava sen takia, että sossun perustuki olisi melkein yhtä suuri kuin liiton päiväraha! Siitä ei jäsenet tykkäisi! Lähtisivät vielä lätkimään liitosta!
- Liitot menettäisivät
valtavan määrän jäsenistöstään perustulon/kansalaispalkan myötä, koska kukapa ansiosidonnaisat ja typeriä vitun kuukausittaisia ilmoituksia liittoon enää kaipaisi.
SDP pelkää erään suuriimista rahoittajistaan, ay-liikkeen, puolesta.
JA SYYSTÄ!
- erer
Onko kyllä vaikea nostaa sossutukia,koska pienimmät palkat on samalla tasolla jo nyt.
- Jos olisi
kansalaispalkka/perustulo, jota esim. Kokoomus ja Björn Wahlroos ovat ajaneet vuosikymmneiä, ei tarvittaisi "sossutukia" eikä kenenkään tarvitsis tehdä töitä liian pienillä palkoilla.
SDP vastustaa, koska vahva ay-liike menettäisi voimansa.
- Q
"Onko kyllä vaikea nostaa sossutukia,koska pienimmät palkat on samalla tasolla jo nyt. "
Tästä nähdään miten Ay liike on hoitanut hommiaan, minimipalkat laahaa niin syvällä ettei ihmisten kannata tehdä töitä !
Mitä tekee Ay liike, EI MITÄÄN !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1664797Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1043964Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363569- 513370
- 553321
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest342751Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182569- 232266
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami201908Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?361778