kotimaahansa ja puhumaan siellä ihmisoikeuksista. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011061413883345_uu.shtml
Kehottaisin Nasima Razmyaria
20
141
Vastaukset
- jåå pa jåå..
Miksi hänen pitäisi palata tapettavaksi? Oletko samanlainen verenhimoinen musu kuin talebanit?
- Näin se on.
Nasima näki parempaa elämää Moskovassa, eikä halua talebanien Afganistaniin. Mitäpä vahinkoa hän täällä tekisi? = Ei mitään pahaa, vaan työtä kuten muutkin suomalaiset.
- naimat
Mitä tapettavaksi, oletko sinä saatana rasisti, tuollaiset rasisti siat kuuluu kivittää. Tuletko sinä väittämään että muslimit tappaa. Vai tarkoititko sitten ameriikkalaisia jotka tappaa, he voivat kulla yhden naiman tappaa siinä kuin toisenkin.
- Olet sairas!
naimat kirjoitti:
Mitä tapettavaksi, oletko sinä saatana rasisti, tuollaiset rasisti siat kuuluu kivittää. Tuletko sinä väittämään että muslimit tappaa. Vai tarkoititko sitten ameriikkalaisia jotka tappaa, he voivat kulla yhden naiman tappaa siinä kuin toisenkin.
" tuollaiset rasisti siat kuuluu kivittää. Tuletko sinä väittämään että muslimit tappaa"
- olet vajukki
Olet sairas! kirjoitti:
" tuollaiset rasisti siat kuuluu kivittää. Tuletko sinä väittämään että muslimit tappaa"
Olet vajukki rasisti sika
- Hhahahhaaaa!
olet vajukki kirjoitti:
Olet vajukki rasisti sika
sinä niekeri somaliasta.
- Niih,,,
olet vajukki kirjoitti:
Olet vajukki rasisti sika
olenhan mie vähän vajukki ja rasisti. Onko sinulla nyt hyvä mieli? :-)))
- Vajukille
Hhahahhaaaa! kirjoitti:
sinä niekeri somaliasta.
Jos et ole hiljaa vajuki, niin mä kerron Tynkkyselle, että sinä olet rasisti, kyllä teidät väärinajatelijat vielä ruotuun laitetaan
- pahimmista maista
tulee tänne porukkaa..... Tottakai naiset turvaan mutta siis, onko fiksua roudata tänne miehiä afganistanista tai somaliasta....... ei mielellään somalinaisiakaan, jotka ympärileikkaa omat tyttärensä.......
- Allah agbar!
Avaaja on kiihko-muslimi joka toivoo, että Nasima, raiskauksen jälkeen kivitettäisiin kuoliaaksi Afganistanissa.
- Ei paljon eroa.
Onko pakko suomalaisten herran-köriläiden käydä ulkomaalaisen kimppuun? Se reikä on samanlainen täkäläisilläkin.
- Kalja ämpäreitä
Ei kuulemma ole. Joku asiantujia tiesi kertoa, että suominaiset pierekelevät vitullaankin.
- Taas paljastui
se, että tämä Talebanistanilassyntyinen Natsima Raivopää, hyökkää asian pariin heti (perussuomalaisen) provokaation jälkeen. Siinä meni koukkuun kuin vanha ruma lahna.
Kun arabimaissa kivitetään naisia, ovat islamismihyyssär-mokuttajat totutun käytännön mukaan aivan hipihiljaa. Eihän sitä sovi hiiskuakaan että "huippu-ihkussa" kulttuurissa olisi jotakin tuomittavaa. Sehän olisi rasistista. Ja mokuttajien kulttuurirelativistisen käsityksen mukaan raiskattujen pikkutyttöjen kivittäminen on eettisesti aivan yhtä hyvää kulttuuria kuin vaikkapa joulukuusen koristeleminen täällä.
Mutta annapa olla, kun vihreiden määrittelemän "Väärässäolioiden puolueen" jäsen sohaisee asiaa, niin johan kelpaa Lipposten ja Natsimoiden kaataa sohaisijan niskaan koko se kivityskidutuspahaolon-likasanko. Ikään kuin nyt olisi saatu oikeutettu kohde jonka ylle voidaan kumota kuvottavan kulttuuri-ilmiön pahuus, josta muutoin vaietaan ja väärässäolijan kuvitteellisella pahuudella rypeä, kun ilmiöön itseensä ei voida kajota. - joo niinhän se on
että rasmijarin naima ei kuulu suomeen, koskapa ei ole suomalainen?
elelee täälä suomalaisten yhteiskunnan hyvinvoinnin turvin?
Mistä tullut?
kuka tuonut?
miksi on täälä?
miksi SDP haalii näitä muita kuin perus-suomalaisia riveihinsä?- jåå pa jåå..
Nasima Razmyar (s. 13. syyskuuta 1984 Kabul, Afganistan) on suomalainen yhteiskuntavaikuttaja. Hän muutti perheensä kanssa ensin suurlähettiläs-isänsä työn perässä Moskovaan vuonna 1989 ja sieltä Suomeen Afganistanin levottomuuksien aikaan vuonna 1992. Vuonna 2010 Razmyar valittiin vuoden pakolaisnaiseksi.
Razmyar osallistui Tanssii tähtien kanssa -ohjelmaan vuonna 2010 ja oli SDP:n ehdokkaana Helsingin vaalipiirissä vuoden 2011 eduskuntavaaleissa, mutta ei tullut valituksi 4 295 äänellä. Hän ylsi kuitenkin varasijalle. Vaalien jälkeen hän on toiminut Mikael Jungnerin eduskunta-avustajana.
http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/viihde/1024px_x_614_px_kuvat_uudet/06/1150015-max555x555.jpg
.
- Hyysislehti HS
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Tutkimus Maahanmuuttajaperheitä kohdellaan tylysti huostaanotoissa/1135266911365
- Minä myös
Erittäin hyvin sanot ja itse kehottaisin häntä perehtymään siihen, mitä AAS-imperiumi (anglo-amerikkalais-sionistinen) puuhastelee maassa.
Kannattaisi perehtyä kuinka viattomia naisia ja lapsia tapetaan surutta pommi-iskuilla öljyn ja oppiumin kiilto silmissä.
Tuosta naisesta taitaa olla tulossa AASin lakeija.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564244SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2894127Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1653650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923545Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä853111Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312477Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361875Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681773Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161763- 371680