Täytyy sanoa, että pikkaisen oli velkaa juu, jos kerran pari milliä hukkuu kokonaan vanhojen velkojen kuittaamiseen. NO, hyvä että on mistä kuitata, puistattaa ajatus, MITÄ JOS SITÄ MESTARUUTTA EI OLISI TULLUT. Pelasti näköjään aika paljon asioita.
Mitäs sitten myydään ?
Huh huh
13267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei olleet siis konkurssipuheet mitään keksittyä huuhaata ja provoamista, kylläpä kävi melkoinen tuuri, että pelastuttiin ja ollaan edelleen olemassa. Onkohan muuten nyt kaikki velat jo kuitattu, vai vieläkö sitä löytyy toiset 2 milliä ??
Että ollaanko vieläkään pelastuttu täysin ??
Tappiot ovat ajalta jollin merkonomi Narvanmaan piti istua rahakirstun päällä. Yhden talousneron hölmöilyjen paikkaaminen ottaa aikansa. Tosin ei kai noita parin vuoden jättituloksia ole sentään 100% sijoitettu lainojen hoitoon. Tottakai rahaa on käytetty muuhunkin. Hyvä asia on että nyt TPS tekee loistavaa tulosta.
Tekeekö ? Miten perustelet sen loistavan tuloksen ?
Kyllä sitä voittoa tuli yli 700 000, mutta kun siinä oli Suikkasen milli ja vielä Filppulasta jotain päälle. Ensikaudella tälläisiä eriä ei enää tule, ainakaan ei näytä siltä, joten jos seura ei ala tuottamaan, niin mennään taas miinukselle. Ei ole millä paikata surkeaa tuottoa.
Ja eiköhän Tepsi lyhentänyt lainaa niin paljon mitä täytyi, katsos kun lainanottaja ei saa määrätä milloin maksaa takaisin tai huvittaako maksaa lainkaan.
Mutta joo, parempaan suuntaan mennään.
saattaa olla vielä jotain realisoitavaa.
Nykyisin kyllä lainanottaja voi sopia lainanantajan kanssa lyhennyksistä. Joustoa kyllä löytyy neuvottelemalla. Ei nämä ole kiveen hakattuja juttuja sentään.
Toisekseen ennustaminen on vaikeaa, varsinkin tulevaisuuden ennustaminen. Katsotaan vuoden päästä missä mennään. Itse uskon että talousneron hölmöilyt on hoidettu ja TPS toimii taas terveellä pohjalla.
Kyllä se kuule jossain jousto loppuu, nämä on vanhoja velkoja.
Uskoa voi vaikka joulupukkiin, mutta mitään näyttöä ei vielä uskomuksellesi löydy.
Mihin oma väitteesi sitten perustuu? Juoruämmien kokouksessako asiasta tiedettiin?
Mitä!? Jäikö sinulta kokous väliin???
väitteestä on kysymys ? Kyllä nämä jutut on ihan Tepsin tiedottamia lähtien siitä, että saadut rahat menevät vanhojen velkojen hoitoon.
se, että Tepsi on tunnettu huuhaajoukkue ja saattaa tiedottaa ihan mitä sattuu. Pienen pelaajabudjetin joukkueen palkkakuluista puuttuu ykkösketju kokonaan jne. ja tämäkin on tj:n itsensä jälkikäteen myöntämä asia.
tarkoitit tepsinjohdolla juuri näitä juoruämmiä, ei, niihin kokouksiin en pääse enkä edes halua.
Mahtaako monikaan olla kuullut TPS:n Hunajatan alkuperäistä versiota ?
Biisiä joka maalinjälkeen alkaa soida ? No tässä kuitenkin teille kaikille kiinnostuneille
http://www.youtube.com/watch?v=JCrwXj3hUis
(Linkki vie Youtubeen (Erkki Liikanen Hunajata Alkuperäinen versio)
Kappale on melkoinen klassikko! Nostaa hyvän fiilingin Turussa ja ärsyttää muita. Juuri noin!