Hyvät sivut ja paljon asia. Mä kävin ja liityin kannattajajoukkoon, liittykää tekin:)
www.lasselehtinen.net
käväiskääpä
10374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Äänestä sossua.
Joita hän on tehnyt ? Olin kuulevinani radiosta, että jotain epäselvyyksiä menneisyydessä, oliko päivärahasotkuja tms epäilyttävää ?
Missä aito puhe ja aidot asiat? Suusta tulee sanoja, mutta ajatusta niissä ei. Rahaa, valtaa minulle. Se mielestäni oikeutettua ois.
Juuri niin. Lisää tällaisia quislingejä europarlamenttiin, niin EU kaatuu entistä nopeammin!
Onneksi en äänestä EU-vaaleissa ketään, sillä en periaatteesta edes hyväksy koko EU:n hallintoa. Hyvä puoli Lehtisen valinnassa olisi se, että olisi sitten Lehtinen poissa sotkemasta Suomen asioita. Kaikki NATO-intoilijatkin saisivat painua Brysseliin, sotilasliittoon kuulumisesta tai kuulumattomuudesta kun - onneksi yhä - päätetään Suomessa.
http://www.lasselehtinen.net/euro_sivut/seminaari.html
Mikähän Lehtosen Matilla on, kun kaiken näkee pahana Suomalaisen työväenliikkeen toiminnassa?
Mikäs tuossa seminaarissa olisi tullut olla toisin?
Siinähän oli nimenomaan Suuntaa Suomelle - kyse!
Olisi varmaan pitänyt kysyä Kepubn puoluetoimistolta, josko saisi suunnitella tulevaisuutta? Ja mitenkähän se Lehtosen Suomi sen jälkeen toimisi, kun hänen ajatuskantansa saa vallan?
Visioita kehiin, herra kaikenvastustaja!
Siinä mies joka on oikeessa paikassa parlamentissa. Kokemusta maailmalta ja saa äänensä kuuluviin. Minä äänestän Lassea.-Virtanen Espoo
Jep!
Olinpa siellä minäkin. Heti alusta alkaen!
Eikä ole tarvinnut katua!
Tuskin tulee tarvekaan.
Miksihän keput ja jotkut muut niin kovasti arvostelevat, ettei olisi saanut laittaa ehdolle?
Taitanee asiallisesti olla kovimman luokan osaaja koko ehdokasjoukosta?
...kävin suurlähetystössä suorittamassa kansallisvelvollisuuteni, vaikka vaikeaa se oli päästä edes äänestyspaikalle Suomen suurlähetystöön Roomassa. Yhdysvalatain presidentti on vierailulla ja joka kulma täynnä hampaisiin asti aseistettuja turvamiemiehiä, busseja siirretty kulkemaan toista reittiä. raitsikat kokonaan suljettu reitilläni ym. no pääsinhän minä kun tiedän reitit... oli poikkeuksellisen vaikeaa valita ehdokas, jolle ääneni annan. Häilyin rationaalisuuden ja järjettömyyden rajoilla. Puolue minulla oli selvä jo ennen äänestyskoppiin menoakin. Lopulta kuitenkin valitsin Lasse Lehtisen ihan sen vuoksi, että hänen kirjoittamistaan kirjoista minulle on ollut paljon iloa. En puhu hänen väitöskirjastaan, koska en sitä ole vielä silmieni alle saanut, vaan esimerkikiksi tuosta Fyrkanvaltaajan kuolema-teoksesta. Täytyy myöntää, että niin sanotusti potki vastaan äänestää westendin demaria, mutta tein sen kuitenkin. Ei nyt niin pitkän harkinnan tulos tällä kertaa minulla, mutta lohduttautua voin sillä, että en minä presidenttiä lukuunottamatta koskaan ole onnistunut äänestämään sellaista joka läpi menisi. Saapa nähdä.
PS. Numeron 30 minä piirsin. Kai se oli L.Lehtisen.
... ei vain Suomen suurlähetystön kulma ollut täynnä pyssymiehiä vaan jokaisen muunkin maan..tarkennan vain sen vuoksi ettei tuosta joku koalitiopaskanpuhuja vaan väännä jotain muuta. Surullista on kuitenkin Amerikan (siirtolais)kansan puolesta seurata mihin paskaan se Bush tyhmempi on kätensä pistänyt...Nykytiedotusvälineillä kun niitä ruumiita tuodaan nähtäväksi miltei alta aikayksikön...ja "kansan" johtaja joutuu panssarilasien takaa vilkuttamaan vaivautuneesti ja ilmiselvästi peloissaan...kunpa Kerry voittaisi vaalit...