Olkoot NATO:n pommituksista kukin mitä mieltä haluaa, mutta nämä Libyaan liittyvät salaliittoteoriat ovat aina yhtä huvittavia. Näiden salaliittoteoreetikkojen mukaan Egyptissä ja Tunisiassa kansa nousi spontaanisti kadulle tyranneja vastaan, mutta Syriassa ja Libyassa kansannousut ovatkin CIA:n juoni, jota 99% kansasta vastustaa. Just joo.... Salaliittoteoreetikkojen mukaan kaikki Gaddafin julmuuksista kerrotut asiat ovat epäluotettavan länsimaisen propagandalehdistön mielikuvituksen tuotetta, kun taas luotettavia lähteitä ovat kaikenmaailman pilipaliblogit, salaliittoteoreetikkojen omat sivut sekä tietenkin Tiedonantaja. Jos Gaddafi ei muuten ole tehnyt mitään, miksi ICC antaa todennäköisesti hänestä pidätysmääräyksen? Ainiin, unohdin ihan, että ICC:kin on mukana suuressa länsimaiden salaliitossa, jossa ovat mukana mm USA, EU, YK, Amnesty ym ym mikä milloinkin tilanteeseen sattuu sopimaan.
Kyllä on kommunisteilla nykyään vaikeaa. Neuvostoliiton kaaduttua kommunistin mustavalkoisesta maailmankuvasta poistui selkeä "hyvis" samaan aikaan kuin "pahis" (USA), jäi olemaan. Kun kommunisti yrittää täyttää tätä hyviksen paikkaa, tulos on yleensä surkuhupaisa. Hyviksen meriitiksi kelpaa pelkkä pahiksen eli USA:n vastustaminen. Tästä johtuen kommunistin hyviksen paikalle päätyy milloin Iran, milloin Venezuela ja milloin Pohjois-Korea. Naurut tämmöisestä saa, jos ei muuta.
Libya ja kommunismi
3
<50
Vastaukset
- segegfgfes
Olen kommunisti, mutten puolustele Gaddafia.
- USA ja kommunismi
"Foundations: Their Power and Influence" kirjoittanut Renee Wormser.
Rene Wormser työskenteli neuvonantajana USA:n kongressin määräämässä komiteassa joka tutki verovapaiden säätiöiden vaikutusta yhteiskunnassa. Vaikka komitea sai vastaansa median ja talouseliitin kovan vastustuksen se pystyi osoittamaan että säätiöt kuten Rockefeller, Ford ja Carnegie Foundations työskentelivät USA:n muuttamiseksi sosialistiseksi yhteiskunnaksi.
http://www.radioliberty.com/bfound.htm
Siis Rockefeller, Ford ja Carnegie säätiöt. Sosialismihan on vain kommunismin hovikelpoisempi versio.
- ,..,.,.
Tehokkai maailmantalouden veturi on nyt kommunistinen Kiina. Niipä se oli 1956-1980 kommunistien hallitsema Neuvostoliitto. Sosialismissa kasvu on nopeaa, mutta kun kansa vaurastuu se unohtaa sosialismin tarpeettomana ja ryhtyy ahnehtimaan kapitaalia itselleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15211518
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424346Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392708Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071636Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?921481Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431